Založ si blog

Druhé čítanie je prvým krokom pre zvýšenie príjmu do štátnej kasy

Pravda uverejnila článok o odvodoch potravinových sietí, ktoré by mali narásť o dvojnásobok predchádzajúcich daní. S rešpektom sa v článku ozýva o otrase cien. Sú to len neoverené a takmer ničím nepreukázané reakcie vedenia potravinových sietí. Ak vznikne nejaký otras, tak to bude rýchle otrasenie sietí z novej situácie. Správne je postavený postup realizácie zvýšených odvodov zavedením limitácie príjmov pre malé firmy, obchody /uvádza sa čiastka 5 tisíc Eu/. Čo urobia výrobcovia čo obchodníci a čo kupujúci? Každá z týchto komunít sa bude k novým podmienkam správať tak aby boli pre nich najvýhodnejšie. Malé podniky,obchody firmy by nemali utrpieť straty, práve naopak. Vo všeobecnosti sa dostane na trh viacej výrobkov slovenských výrobcov. Čo je z viacerých dôvodov dobre. Netýka sa to všetkých výrobkov. Uvediem tie najdôležitejšie: predovšetkým mäso a mäsové výrobky, zelenina, ovocie, mlieko a mliečne výrobky sú čerstvé, zdravšie a podstatne chutnejšie.                                                              Veľkoobchodné reťazce,výrobcovia a obchod sa budú snažiť riešiť problém zvýšením cien tovarov, ale tým riskujú stratu záujmu kupujúcich.                                                           

V prvom kroku to zatiaľ môžeme hodnotiť získaním troch hodnôt:príjem do štátnej kasy 159 miliónov Eu, pomoc domácim výrobcom postavením na trhu a zdravú výživu populácie. V ďalšom kroku by to mohlo byť, v ďalšom parlamentnom čítaní zavedenie vo všetkých rezortoch nerovnú, diferencovanú daň.   

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť viac »

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako "karierny" politik má celkom iné predstavy viac »

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: " Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale viac »

EÚ / Británia / Brexit /

Európski výrobcovia áut: Tvrdý brexit by bol katastrofou

23.09.2019 19:39

Dvadsaťtri európskych združení výrobcov áut varovalo pred "katastrofálnymi následkami" odchodu Veľkej Británie z Európskej únie bez dohody.

Sulík richard

Sulík na republikovej rade kandidátku nepredstaví, chce upokojiť situáciu

23.09.2019 18:45

Sulík sa podľa Rajtára vyjadril, že nechce byť na jednej kandidátke s ním ani s Galkom.

Zuzana Čaputová

Ani Čaputová nie je nadstranícka, upozorňuje politologička

23.09.2019 18:21

Hudobníci na palube lietadla s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a flek pre Trubanovu partnerku považuje politologička Darina Malová počas prvých sto dní v úrade prezidentky za chyby.

Vincent Lukáč

Bývalého hokejistu a exposlanca Vincenta Lukáča zadržala polícia

23.09.2019 18:14

Polícia uviedla, že podozrivý sa mal slovne vyhrážať poškodenej žene, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie i obavu z toho, že podpáli osobné motorové vozidlo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 475
Celková čítanosť: 1189420x
Priemerná čítanosť článkov: 2504x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy