Sociálna poisťovňa to asi nechce urobiť.

Predmetom každodenného / nie riešenia, ale špekulovania/ je téma dôchodkov a ich poberateľov.   Prečo to tak je? No jednoducho preto, lebo na miestach, z ktorých by mali prísť relevantné informácie /SP/, sedia ľudia s cieľom ich nevykazovať. Čo je horšie, ani poslancom parlamentu, ktorí o nich majú rokovať a na koniec hlasovaním uzákoniť. Zrejme vedia, ktoré informácie a komu by mohli uškodiť. Napríklad štátnym zamestnancom v dôchodkovom veku,ktorí pracujú aj po jeho dosiahnutí,alebo aj takí, ktorí dostávajú plat aj dôchodok. Je ich okolo 40 tisíc. Tvoria jednu desatinu nezamestnaných /400 tisíc/. Čo k tomu dodať?

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť svoju úlohu zmenu politického systému vládnucej oligarchie na polijustanarchiju. Bude to nový zatiaľ málo vídaný systém, hádam v krajinách s totalitným anarchistickým vládnutím [...]

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako „karierny“ politik má celkom iné predstavy o skutočnej demokracii. V jeho demokracii vystupuje do popredia silná osobnosť, ktorá riadi celú spoločnosť. V histórii ľudstva je takých osobností a nimi vedených [...]

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: “ Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale nikdy nie sú, v lepšom prípade je ich málo. Na tom princípe bude tento zákon fungovať, ak bude nerozhodnými tzv. poslancami odsúhlasený. Za pár miliónov predajú aj vlastnú [...]

sociálne siete, mobil, telefón, internet

Kto šíri nenávisť? Podľa Kuciakovho centra najviac Smer a Šutaj Eštok, stovky príspevkov aj sponzorovali

08.10.2025 16:36

Investigatívne centrum Jána Kuciaka upozorňuje, že v týchto dňoch nastáva z pohľadu politických reklám na veľkých platformách zlomový bod.

šimečka kišš PS

Opozícia spustila k návrhu rozpočtu paľbu, ide podľa nich o rozpočet bankrotu a nie ozdravenia

08.10.2025 16:31

Kým vláda ho prezentuje ako súčasť konsolidačného úsilia, podľa opozičných strán ide skôr o „rozpočet chudoby, recesie a bankrotu“.

Michalovce, nemocnica, Penta

Nemocniciam Penty niekto hrozí bombovým útokom, dnes prišla na rad Galanta

08.10.2025 16:23

Sieť regionálnych nemocníc Penta Hospitals sa za posledných 16 dní stala už tretíkrát terčom vyhrážok bombovým útokom.

lotéria, Eurojackpot, tiket, tipos

Výherca 120 miliónov eur v lotérii Eurojackpot sa prihlásil po dvoch týždňoch

08.10.2025 16:10

Maximálny jackpot 120 miliónov eur v Eurojackpote padol doteraz sedemkrát.