Založ si blog

Strany dostali na frak

Je to tak, strany dostali na frak bez ohľadu na príslušnosť k pravici, alebo k ľavici. Napriek tomu tvrdia, že vyhrali, alebo zlepšili svoj kredit vo verejnosti. Sú to len štatistické výbery neobjektívneho pohľadu na výsledky volieb. Len jeden stranícky kandidát uspel, ostatní boli nezávislí. Je trápne si prisvojovať  nezávislých s akousi podporou strany ako svojich členov.Veď aké máme strany. SMER je pozostatok komunistov, postupným prechodom od KSČ cez SDĽ, HZDS a tvoria akúsi ľavicu. MOST HÍd,SNS sú stredom v koalícii, SaS, OĽANO,Kolárova Rodina nedokonalú pravicu s opozičnými manierami.Ostatné v podstate nič nehovoriace sú povinným prílepkom demokracie. Ale aj to, akej demokracie? Veď mi tu máme oligokraciu v oboch spektrách parlamentu. Strany by bez oligarchov neprežili a preto sú povinné im žrať z ruky zbytky zo ziskov, ktoré im umožnili získať. 17. november mal byť revolučným medzníkom prechodu od totality k demokracii, to sa však už od začiatku nestalo ani na chvíľku. Strany hneď naštartovali systém získania moci, čo je už len krôčik k totalite. Komunálne voľby naznačili, že politická náplň cieľov strán je zastaralá. Vychádza z podstaty získať za každú cenu čo najväčšiu popularitu vyjadrenú v počte získaných % v  anketách a predovšetkým vo voľbách. Zvlášť vo voľbách kedy vynaložia strany a ich predstavitelia celé majetky. Hovorím o stranách, ktoré už v posledných komunálnych voľbách dostali na frak bez ohľadu na vynaložené financie.Je to náznak k novej skutočnej demokracii, kde strany nebudú rozhodujúce pre ich politický život, ale plnenie sľúbených cieľov a súčasne kontrolovať ich prospešnosť pre verejnosť.

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť viac »

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako "karierny" politik má celkom iné predstavy viac »

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: " Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale viac »

EÚ / Británia / Brexit /

Európski výrobcovia áut: Tvrdý brexit by bol katastrofou

23.09.2019 19:39

Dvadsaťtri európskych združení výrobcov áut varovalo pred "katastrofálnymi následkami" odchodu Veľkej Británie z Európskej únie bez dohody.

Richard Sulik,

Sulík po republikovej rade situáciu v strane neupokojil

23.09.2019 18:45, aktualizované: 20:18

Členovia SaS Natália Blahová, Jozef Rajtár, Ľubomír Galko, Jana Kiššová, Vladimír Svoboda, Radoslav Pavelka a Pavol Kubiš nebudú na 99 percent kandidovať za SaS.

Zuzana Čaputová

Ani Čaputová nie je nadstranícka, upozorňuje politologička

23.09.2019 18:21

Hudobníci na palube lietadla s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a flek pre Trubanovu partnerku považuje politologička Darina Malová počas prvých sto dní v úrade prezidentky za chyby.

Vincent Lukáč

Bývalého hokejistu a exposlanca Vincenta Lukáča zadržala polícia

23.09.2019 18:14

Polícia uviedla, že podozrivý sa mal slovne vyhrážať poškodenej žene, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie i obavu z toho, že podpáli osobné motorové vozidlo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 475
Celková čítanosť: 1189450x
Priemerná čítanosť článkov: 2504x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy