Trochu srandy po voľbách, ale aj naozaj

Žil som v dobe, žijem aj teraz, naozaj veď píšem, keď slivky hrušky jablká boli naozaj slivky ,hrušky jablká. Nie len to, ale aj mäso hydina sa nemuseli odstreďovať od vody naozaj. Čo to ešte bolo v tej dobe  dobré a stačilo len umyť a dalo sa jesť bez obáv, že sa súčasne bez lekárskeho predpisu liečime antibiotikami, áno zelenina, obilniny strukoviny a iné produkty našej rodnej zeme.Nebolo to tak dávno, ani 50 rokov a boli sme najedení a zdraví a nebolo to dovezené z vyspe-lého sveta dokonalých fariem. Nejde mi to ani teraz do hlavy, ako to že sme to prežili, veď to boli produkty zaostalého poľnohospodárstva.     Z nedokonalými družstvami a to hovorím potichu,že si tento model       osvojili menej dokonalé krajiny Finsko,Švédsko.Chvala bohu,že sme sa spamätovali a rozhodným oslobudzujúcim zásahom pána Jana Čarnogurského sa zrušili všetky družstvá a ostali len tie v osobnom vlastníctve. Ale tie sa už volajú farmy,len škoda, že ich štát nedosta točne podporuje. Predstavte si,že aj napriek tomu sa na trhu objavujú   naše nepodarené slovenské výrobky, dokonca až v 30 tich %.Naši   neprajníci tvrdia, že by sme mali my sami konzumovať za trest poľnohospodárske výrobky u nás urodené a spracované. Pretože platí všade a vždy,že takéto výrobky sú zakázané. Inak už nikdy nebudeme svetoobčanmi.

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť svoju úlohu zmenu politického systému vládnucej oligarchie na polijustanarchiju. Bude to nový zatiaľ málo vídaný systém, hádam v krajinách s totalitným anarchistickým vládnutím [...]

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako „karierny“ politik má celkom iné predstavy o skutočnej demokracii. V jeho demokracii vystupuje do popredia silná osobnosť, ktorá riadi celú spoločnosť. V histórii ľudstva je takých osobností a nimi vedených [...]

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: “ Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale nikdy nie sú, v lepšom prípade je ich málo. Na tom princípe bude tento zákon fungovať, ak bude nerozhodnými tzv. poslancami odsúhlasený. Za pár miliónov predajú aj vlastnú [...]

Mark Rutte

Mark Rutte tvrdí, že ak by Čína udrela na Taiwan, žiadala by Rusov zaútočiť na štáty NATO

06.07.2025 19:00

Podľa šéfa NATO Rutteho pre spojenectvo Ruska a Číny musí byť aliancia taká silná, aby odstrašila Moskvu, a súčasne spolupracovať so spojencami v Ázii.

Taraba

Taraba: Nekritizovali plytvanie, keď Kolíkova dávala 769-tisíc ročne na LGBTI projekty. Opozícii prekáža, že to bolo na oslavu vierozvestcov

06.07.2025 18:58

Podľa ministra Tarabu opozícia nemá problém so sumou na oslavy vierozvestcov, ale s tým, že nešli na progresívnu agendu.

Belgicko NATO, zástavy, aliancia, Brusel

Aká neutralita Slovensku svedčí?

06.07.2025 18:00

Neutralita znie ako jednoznačný a zrozumiteľný pojem - teda pokým nezačneme rozoberať, čo vlastne znamená. Sme si istí, že jej všetci rozumieme rovnako? Zapojte sa do debaty!

Čína Filipíny more Juhočínske loď

V Červenom mori blízko Jemenu horí obchodná loď, ktorú napadli ozbrojenci

06.07.2025 16:35, aktualizované: 18:35

K útoku sa doteraz nikto neprihlásil.