Kto má právo tvrdiť, že Slovensko si neplní povinnosti pri riešení utečeneckej problematiky? EÚ, Nemecko, alebo USA, teda tí, ktorí sa na utečeneckej kríze najviac podielali a teraz ju zažehnávajú. Rozumne uvažujúci politici,ľudia v postupe slovenskej vlády vidia symbiózu občana a štátu. Je to dosť vzácny stav vzájomného pochopenia, odpolitizovania a použitia zdravého rozumu. Tým chcem vysoko ohodnotiť cieľavedomé,neústupné konanie premiéra Róberta Fica v otázke odmietnutia kvót. Tento nezmyselný, avšak zámerne cielený krok v probléme riešenia utečeneckej krízy administratívou EÚ, zamieta každý rozumovo mysliaci človek.
Plne sa stotožňujem s názormi ľudí, ktorí vidia riešenie v pomoci štátom, na území ktorých tento problém vznikol. Je neodškriepiteľný podiel viny USA práve na týchto štátoch. Lýbia, Irak a v súčasnosti aj Sýria sú v poli záujmov USA. Prvé dva už boli politicky ako aj hospodársky značne narušené, teraz je na rade Sýria.
Ako druhou a v žiadnom prípade nezanedbateľnou príčinou je nemecká kampaň vedená za účelom získania lacných pracovných síl. Táto sa im vymkla z rúk a čo s tým urobiť? Nemci nepotrebujú teraz a hneď také veľké množstvo pracovných síl. Ich uskladnenie, zo solidárnych dôvodov /avšak pre koho solidárnych/ by mali prostredníctvom vymedzených kvót zabezpečiť krajiny strednej a východnej Európy.
Mám aj výhrady voči vláde Róberta Fica, ale to čo urobil on a jeho vláda a v čom bude musieť pokračovať je bez sporu čin hodný dobrého politika. To, že idú v jeho šľapajách Smeráci je pochopiteľné, ale ,že si získal aj opozíciu, je úspešné. Viesť malý štát, ale hrdý národ, do sporu proti veľkej aliancii je dosť odvážne. V mene Slovenska mu držím prsty a verím, že uspeje.
k. |
Celá debata | RSS tejto debaty