Čím nás môže prekvapiť budúci prezident

Vo svojom predchádzajúcom provokatívnom blogu, nesúceho známky značného utopizmu som sledoval reakciu na neoznačenú fikciu. Boli,presne také aké som očakával, len som počítal s razantnejším odporom a viac argumentov. Je to mojou chybou lebo ja sám som nedal do nadpisu viac provokácie a tým bola aj malá čitateľnosť. Jednoducho povedané, chcel som byť viac za slušného. V postate keď budem písať tieto riadky, nemôžem sa zbaviť myšlienky. O čom budú voľby prezidenta. Mám na mysli obidve kola, aby bolo dané za dosť takmer priamej voľbe. Len preto pôjdem voliť, lebo nemám čo pokaziť. Zmení sa niečo v našej realite každodenného života? Keď neviem čo konkrétne, tak mi to prosím, Tí čo viete napíšte. Ja viem len. Súdnictvo? To by bolo fajn a hlavne potrebné. Ale ako, keď sa jeden s favoritov na víťaza volieb vyjadril. Citujem:“ Čo je právne,nemusí byť morálne“. Bolo to v súvislosti s odpoveďou na otázku: „Ste za zrušenie Mečiarových amnestií?“ Teda súhlasí s anonýmnymi prezidentskými amnestiami.                                                       Tým postavil úroveň súdnictva a jeho nástroj -právo naozaj „vysoko“.  Podľa neho je aj spravodlivosť právna a morálna, ale aj právna a nemorálna. Tá druhá verzia u nás zdá sa prevažuje. Zdravotníctvo? Potrebuje peniaze, 13 nemocníc má spolu 90 miliónov Eu dlžoby.čo s tým urobí prezident? Nezamestnanosť 356 tisíc? Dá im prácu? Nie.                                               Školstvo? V kritickom stave, ale to je  skôr otázka pre           občanov a zvlášť pre rodičov deti a nie pre prezidenta. Sociálny systém? Do tohto by mohol ako prezident všetkých občanov mnoho urobiť.                                                                                 Asi som náročný občan, ale nestačí mi funkcia prezidenta spojená len s reprezentáciou SR.                                                                                              

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť svoju úlohu zmenu politického systému vládnucej oligarchie na polijustanarchiju. Bude to nový zatiaľ málo vídaný systém, hádam v krajinách s totalitným anarchistickým vládnutím [...]

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako „karierny“ politik má celkom iné predstavy o skutočnej demokracii. V jeho demokracii vystupuje do popredia silná osobnosť, ktorá riadi celú spoločnosť. V histórii ľudstva je takých osobností a nimi vedených [...]

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: “ Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale nikdy nie sú, v lepšom prípade je ich málo. Na tom princípe bude tento zákon fungovať, ak bude nerozhodnými tzv. poslancami odsúhlasený. Za pár miliónov predajú aj vlastnú [...]

ponorka RFS Novorossijsk, britská vojnová loď HMS Mersey

Cez Lamanšský prieliv preplávala ruská ponorka, pod pozorným dohľadom britského námorníctva

04.07.2025 20:35

Britské vojenské námorníctvo v uplynulých dňoch sprevádzalo ruskú ponorku RFS Novorossijsk pri plavbe cez Lamanšský prieliv smerom na západ.

Alexus Grynkewich, Pentagon, NATO

Spojenecké sily NATO v Európe majú nového šéfa. Grynkewich vystriedal Cavoliho

04.07.2025 19:40

Americký generál Alexus Grynkewich prevzal v piatok funkciu vrchného veliteľa spojeneckých síl NATO v Európe.

Záporožská jadrová elektráreň

Záporožská jadrová elektráreň prišla o vonkajšie zdroje energie. Neskôr boli obnovené

04.07.2025 18:47, aktualizované: 21:54

Ukrajinská Záporožská jadrová elektráreň prišla o všetky vonkajšie zdroje energie, uviedla Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE).

Košariská Štefánik busta

Matovičovci upozornili na predraženú bustu Štefánika, rezort kultúry kritiku odmieta

04.07.2025 17:52

Hnutie Slovensko tvrdí, že rezort kultúry chce bustu objednať za viac peňazí, než by mala stáť podľa odborníkov.