Čo chcel povedať……

….komunistický politológ Kusý, keď sa vyjadril: „koalícia nemôže riskovať, že bude zvolený ex- prokurátor Trnka.“  Je to otázka, alebo návod pre koaliciu, čo sa nesmie stať. Jeho postoj k tejto vláde je veľmi zaujímavý. Jeho akože profesionálna nestrannosť ho hádže akosi do prava. Z politologického hľadiska opozdené analýzy politickej situácie v konkrétnych prípadoch, ktoré by mali byť objektívné, silne zaváňajú   alibizmom. Čo najviac vytŕča z jeho vyjadrení ich neaktuálnosť. Možno viac ako 10 % mysliacej populácie   dokáže objektívnejšie, niekedy aj odbornejšie zaujať stanovisko k politickým otázkam, problémom, alebo kauzám ako niektorí naši analytici, alebo politológovia a prognostici. Čím to je? Možno by nám na túto otázku vedeli odpovedať páni  Mesežnikov, Kárász, Baránek. Tieto poznatky sú získané z internetových názorov.

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť svoju úlohu zmenu politického systému vládnucej oligarchie na polijustanarchiju. Bude to nový zatiaľ málo vídaný systém, hádam v krajinách s totalitným anarchistickým vládnutím [...]

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako „karierny“ politik má celkom iné predstavy o skutočnej demokracii. V jeho demokracii vystupuje do popredia silná osobnosť, ktorá riadi celú spoločnosť. V histórii ľudstva je takých osobností a nimi vedených [...]

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: “ Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale nikdy nie sú, v lepšom prípade je ich málo. Na tom princípe bude tento zákon fungovať, ak bude nerozhodnými tzv. poslancami odsúhlasený. Za pár miliónov predajú aj vlastnú [...]

Switzerland Davos Trump

USA budú s NATO spolupracovať na zaistení bezpečnosti Grónska, uviedol Trump

22.01.2026 23:43

Trump v súvislosti s chystanou dohodou o Grónsku a Arktíde zdôraznil, že USA budú musieť mať schopnosť v oblasti robiť to, čo chcú.

WHO / Svetová zdravotnícka organizácia /

USA podľa Reuters oficiálne odišli zo svetovej zdravotníckej organizácie

22.01.2026 23:36

Trump kvôli postupu organizácie v čase covidu-19, a tiež kvôli podľa neho príliš veľkej náklonnosti WHO k Číne, odchod prvýkrát oznámil už v roku 2020.

Switzerland Davos Trump

Všetci musia urobiť ústupky, povedal Trump k úsiliu o mier na Ukrajine

22.01.2026 23:30

Trump dnes rokoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

sanitka,

Po prokurdskej demonštrácii v Antverpách pobodali nožom šesť ľudí

22.01.2026 22:55

Motív incidentu doposiaľ nebol bezprostredne známy.