Založ si blog

Dar pre lekárov

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna  a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je nejasný z hľadiska riešenia. Hovorí:“ Ak príde spokojný pacient s obálkou po vykonanom zásahu, to nie úplatok,ale poďakovanie. Ako prídem k tomu, ja stredoškolský profesor, že mi po úspešných maturitných skúškach nikto neprinesie dar ako poďakovanie?No asi preto, že neliečim telo, ale usmerňujem duchovné pochody,vzdelávam a v niektorých prípadoch aj liečim psychiku mladých ľudí.Za to  môže verejnosť a spoločnosť, ktorá stanovila priority spoločenského postavenia pedagógov a lekárov . V článku sa píše, že sú dva riešenia pre lekárov. Lekári  by mali odmietnuť akékoľvek a kedykoľvek peniaze, alebo sa priznať k prijatiu a potom ich zdaňovať. Už teraz vidím ako ich budú zdaňovať, alebo odmietať. Doteraz v niektorých prípadoch si ich vyžiadal otvorene, alebo skryte pred,alebo po vykonaní zásahu. Pred zásahom to bolo poďakovanie za poradie na vykonanie zásahu. Pýtam sa len lekári sú vyvolení a kto ich vyvolil ? Aby sa mohli dostať do takého vzťahu s pacientom. Bohužiaľ to bol pomýlený a rýchlo sa šíriaci názor o tom, že bez zaplatenia lekárom nemusí ich zásah dopadnúť dobre. Na koniec aj niektoré nešťastné počínania lekárov a ich dôsledky, pomohli vytvoriť túto fámu. Nie dar pred a po úspešnom konaní, pán generálny prokurátor, ale dobrý pocit pred a po výkone.

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť viac »

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako "karierny" politik má celkom iné predstavy viac »

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: " Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale viac »

vlaky, ic, regiojet, železničná doprava

Ostrý súboj o vlaky, v hre je viac ako tridsať tratí

19.08.2019 06:00

Železničné trate sa privatizovať nebudú. Štát sa nechce zbavovať tratí, ale súťažou dopravcov, súkromných aj štátneho, chce zaistiť lepšie služby pre cestujúcich.

Jeffrey Epstein Ghislaine Maxwell

V prípade sexuálneho zneužívania dievčat figuruje aj "Epsteinova madam"

18.08.2019 21:52

Epsteinovi údajne pomáhala dohadzovať dievčatá dcéra britského mediálneho magnáta Roberta Maxwella.

poľsko, helikoptéra

Záchranári hľadajú mužov uviaznutých v najdlhšej tatranskej jaskyni

18.08.2019 21:08

Spojenie medzi dvojicou a kolegami vo Veľkej snežnej jaskyni sa prerušilo po náhlom zatopení jednej z chodieb.

ministerstvo zdravotníctva

Na chaos pri liekoch doplatili pacienti

18.08.2019 19:30

Niektorí onkologickí pacienti si musia od júla za lieky priplácať mesačne desiatky eur. Chyba sa stala na strane štátu, ktorý zle nastavil ceny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 475
Celková čítanosť: 1164392x
Priemerná čítanosť článkov: 2451x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy