Založ si blog

Dar pre lekárov

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna  a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je nejasný z hľadiska riešenia. Hovorí:“ Ak príde spokojný pacient s obálkou po vykonanom zásahu, to nie úplatok,ale poďakovanie. Ako prídem k tomu, ja stredoškolský profesor, že mi po úspešných maturitných skúškach nikto neprinesie dar ako poďakovanie?No asi preto, že neliečim telo, ale usmerňujem duchovné pochody,vzdelávam a v niektorých prípadoch aj liečim psychiku mladých ľudí.Za to  môže verejnosť a spoločnosť, ktorá stanovila priority spoločenského postavenia pedagógov a lekárov . V článku sa píše, že sú dva riešenia pre lekárov. Lekári  by mali odmietnuť akékoľvek a kedykoľvek peniaze, alebo sa priznať k prijatiu a potom ich zdaňovať. Už teraz vidím ako ich budú zdaňovať, alebo odmietať. Doteraz v niektorých prípadoch si ich vyžiadal otvorene, alebo skryte pred,alebo po vykonaní zásahu. Pred zásahom to bolo poďakovanie za poradie na vykonanie zásahu. Pýtam sa len lekári sú vyvolení a kto ich vyvolil ? Aby sa mohli dostať do takého vzťahu s pacientom. Bohužiaľ to bol pomýlený a rýchlo sa šíriaci názor o tom, že bez zaplatenia lekárom nemusí ich zásah dopadnúť dobre. Na koniec aj niektoré nešťastné počínania lekárov a ich dôsledky, pomohli vytvoriť túto fámu. Nie dar pred a po úspešnom konaní, pán generálny prokurátor, ale dobrý pocit pred a po výkone.

Už je potrebný dôsledný zákon o vzdelaní

22.11.2018

Rigorózne, alebo diplomové práce, preukážu o autorovi do akej miery získal vzdelanie štúdiom na príslušnej fakulte. Tým, že získa príslušný titul neznamená, že má aj automaticky výhodnú viac »

Funkcia prezidenta pre politikov neznamená veľa

20.11.2018

Medzinárodný pakt globálneho riešenia migrácie vypracovaný skupinou OSN vedenou Miroslavom Lajčákom, je pre Fica neakceptovateľný.Chce ho použiť ako dôvod postaviť sa do bývalej pozície viac »

Strany dostali na frak

18.11.2018

Je to tak, strany dostali na frak bez ohľadu na príslušnosť k pravici, alebo k ľavici. Napriek tomu tvrdia, že vyhrali, alebo zlepšili svoj kredit vo verejnosti. Sú to len štatistické výbery viac »

kapor, vianoce

Bez kapra nie sú Vianoce, ale za akú cenu?

19.12.2018 13:00

Viacerí Slováci si bez kapra Vianoce nevedia ani predstaviť. Zareagovali na to aj predajcovia, ktorí už od začiatku tohto týždňa predávajú kapry zväčša pred obchodnými strediskami.

Francúzsko, Štrasburg, sviečky, pieta, námestie, útok

Štrasburg nechce pochovať telo útočníka z vianočných trhov

19.12.2018 12:55

Námestník primátora vyhlásil, že pre 'pozostatky teroristu, ktorý zaútočil na naše mesto, nie je v Štrasburgu miesto.'

súd, Rusko, Kočner,

NAKA zaistila lístočky, ktoré posielal podnikateľ Marian Kočner z väzenia

19.12.2018 12:42

Marian Kočner sa aktuálne nachádza vo väzení v Banskej Bystrici. Predtým bol vo väzbe v Bratislave a Leopoldove.

Radoslav Procházka,

Radoslav Procházka zatiaľ nepotvrdil kandidatúru na ústavného sudcu

19.12.2018 12:25

Kandidátov komora predloží Národnej rade (NR) SR, až keď vybraní kandidáti budú s kandidatúrou súhlasiť.