Založ si blog

Dar pre lekárov

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna  a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je nejasný z hľadiska riešenia. Hovorí:“ Ak príde spokojný pacient s obálkou po vykonanom zásahu, to nie úplatok,ale poďakovanie. Ako prídem k tomu, ja stredoškolský profesor, že mi po úspešných maturitných skúškach nikto neprinesie dar ako poďakovanie?No asi preto, že neliečim telo, ale usmerňujem duchovné pochody,vzdelávam a v niektorých prípadoch aj liečim psychiku mladých ľudí.Za to  môže verejnosť a spoločnosť, ktorá stanovila priority spoločenského postavenia pedagógov a lekárov . V článku sa píše, že sú dva riešenia pre lekárov. Lekári  by mali odmietnuť akékoľvek a kedykoľvek peniaze, alebo sa priznať k prijatiu a potom ich zdaňovať. Už teraz vidím ako ich budú zdaňovať, alebo odmietať. Doteraz v niektorých prípadoch si ich vyžiadal otvorene, alebo skryte pred,alebo po vykonaní zásahu. Pred zásahom to bolo poďakovanie za poradie na vykonanie zásahu. Pýtam sa len lekári sú vyvolení a kto ich vyvolil ? Aby sa mohli dostať do takého vzťahu s pacientom. Bohužiaľ to bol pomýlený a rýchlo sa šíriaci názor o tom, že bez zaplatenia lekárom nemusí ich zásah dopadnúť dobre. Na koniec aj niektoré nešťastné počínania lekárov a ich dôsledky, pomohli vytvoriť túto fámu. Nie dar pred a po úspešnom konaní, pán generálny prokurátor, ale dobrý pocit pred a po výkone.

Druhé čítanie je prvým krokom pre zvýšenie príjmu do štátnej kasy

17.10.2018

Pravda uverejnila článok o odvodoch potravinových sietí, ktoré by mali narásť o dvojnásobok predchádzajúcich daní. S rešpektom sa v článku ozýva o otrase cien. Sú to len neoverené a takmer viac »

Prečo nie nerovnú daň?

11.10.2018

Žijeme v štáte, ktorý sa hrdí mnohými prednosťami, niekedy a v niektorých štatistikách dokonca aj líderstvom. To nás stojí značné úsilie. Preto sa čudujem, že práve jeden zákon, ktorý viac »

Reálna demokracia

15.09.2018

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre. Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit. Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. viac »

lietadlová loď

Na palubu americkej lietadlovej lode sa zrútil vrtuľník, hlásia zranených

19.10.2018 09:21

Loď USS Ronald Reagan je na misii vo Filipínskom mori.

Tesla Motors, model 3

Tesla uviedla na trh nový Model 3 za 45 000 dolárov

19.10.2018 09:19

Sľubovaný základný model Tesly, ktorý má byť o desať tisíc lacnejší, automobilka odložila na rok 2019.

nemecko, kolín, stanica, železnica, polícia, rukojemník

Sýrčan, ktorý útočil v Kolíne nad Rýnom, sa registroval v Česku

19.10.2018 09:06

Muhammad Abo R. sa údajne hlásil k Islamskému štátu.

Rusko Východné ekonomické fórum Putin

Putin: Obyvatelia mnohých postsovietskych republík ľutujú rozpad ZSSR

19.10.2018 07:58

Ruský prezident ZSSR označil za "silný štát".