Založ si blog

Nežiadúci prvok pokroku, morálny úpadok

Tým,že sa rozhodujúca časť ľudskej populácie,žijúcej na tejto planete,vyvíja nevídaným tempom pokroku a rozmachu,platí, za to historicky nezvratnú daň           morálneho úpadku. Žiadna národná ani medzinárodná inštitúcia,ani spoločenstvo takýchto inštitúcii nemôže zastaviť tento objektívne a prirodzenou cestou sa vyvíjajúci jav. On je totiž súčasťou vývoja s princípom,čím rýchlejší pokrok a rozmach tým väčší morálny úpadok ľudskej populácie. Tieto dva atribúty,pokrok     a morálka sú v jednej kategórii,ktorú nazývame vývoj. Sú úzko zpäte spoločným     koeficientom,“ kto z koho“. Čím viacej sa darí pokroku,tým menej  morálke.         Pokrok pre svoj úspešný rozvoj potrebuje dobrú finančnú, materiálnu a ekonomickú základňu,tak isto pre svoj rozvoj potrebuje aj morálka svoj ľudský rozmer v jednotlivých finančných,materiálnych a ekonomických spoločných oblastiach.           Bohužiaľ aktérmi oboch sú ľudia. Ľudia, ktorí nedokážu zabezpečiť rovnováhu medzi pokrokom a morálkou.Mnohí vidia cieľ pokroku v bohatstve a za každú cenu nechcú dopustiť vytvorenie rovnováhy pokroku a morálky.                                         Na záver“ Nebudem definovať pokrok a morálku a ako sa prejavuje ich komflikt v     v praxi. Bolo by to už zbytočné popisovať výdobytky vedy a jej aplikáciu napr. v reklame a pod. Taktiež o morálke je toho každý deň v kriminovinách popísane dosť. Máte aj Vy taký názor? Čo s tým?

Rodičia, chcete mať z Vašich detí biele vrany?

12.05.2018

Najskôr čo sú to tie biele vrany. Na Slovensku máme biele vrany, takže nie je to úplne nový výraz pre vyjadrenie odlišnosti. Bielou vranou sa všeobecne nazýva jedinec, ktorý sa jednoznačne viac »

Demografický vývoj sa stal nástrojom propagandy vlády

06.05.2018

Nie som zamestnancom RTVS, tak môžem slobodne napísať svoj názor bez strachu o stratu zamestnania. Vo svojom predchádzajúcom blogu som sa snažil vyjadriť v rámci možností, mne dostupným informáciám viac »

Seniori vyprodukovali generáciu, ktorá Slovensko neochráni pred úpadkom

05.05.2018

Naši mladí a strednovekí, zabudli, že sú z rodu homo sapiens, že ich porodila matka, že ich živil a vychovával otec. Tí vám odovzdali všetko čo k životu potrebujete, mnohokrát aj na vlastnú viac »

Plyn

Poľsko a Litva sa spoja plynovodom, zruší izoláciu Pobaltia

25.05.2018 07:00

Prevádzkovatelia plynárenských sietí Poľska a Litvy vo štvrtok podpísali dohodu o vybudovaní cezhraničného prepojenia ich plynovodov.

írsko, potraty

Írski voliči v referende rozhodujú o liberalizácii zákona o interrupciách

25.05.2018 06:43

Prieskumy verejnej mienky naznačujú miernu prevahu prívržencov tábora za legalizáciu interrupcií.

Ireland Abortion Referendum

Interrupcie? Írsko sa zmenilo a ženy prehovorili

25.05.2018 06:00

Absolútny zákaz interrupcií sa v Írsku pravdepodobne blíži ku koncu. V krajine sa koná referendum, ktoré by ich malo povoliť.

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.