Založ si blog

Nežiadúci prvok pokroku, morálny úpadok

Tým,že sa rozhodujúca časť ľudskej populácie,žijúcej na tejto planete,vyvíja nevídaným tempom pokroku a rozmachu,platí, za to historicky nezvratnú daň           morálneho úpadku. Žiadna národná ani medzinárodná inštitúcia,ani spoločenstvo takýchto inštitúcii nemôže zastaviť tento objektívne a prirodzenou cestou sa vyvíjajúci jav. On je totiž súčasťou vývoja s princípom,čím rýchlejší pokrok a rozmach tým väčší morálny úpadok ľudskej populácie. Tieto dva atribúty,pokrok     a morálka sú v jednej kategórii,ktorú nazývame vývoj. Sú úzko zpäte spoločným     koeficientom,” kto z koho”. Čím viacej sa darí pokroku,tým menej  morálke.         Pokrok pre svoj úspešný rozvoj potrebuje dobrú finančnú, materiálnu a ekonomickú základňu,tak isto pre svoj rozvoj potrebuje aj morálka svoj ľudský rozmer v jednotlivých finančných,materiálnych a ekonomických spoločných oblastiach.           Bohužiaľ aktérmi oboch sú ľudia. Ľudia, ktorí nedokážu zabezpečiť rovnováhu medzi pokrokom a morálkou.Mnohí vidia cieľ pokroku v bohatstve a za každú cenu nechcú dopustiť vytvorenie rovnováhy pokroku a morálky.                                         Na záver” Nebudem definovať pokrok a morálku a ako sa prejavuje ich komflikt v     v praxi. Bolo by to už zbytočné popisovať výdobytky vedy a jej aplikáciu napr. v reklame a pod. Taktiež o morálke je toho každý deň v kriminovinách popísane dosť. Máte aj Vy taký názor? Čo s tým?

Nežná revolúcia v réžii KSČ

17.11.2017

Nežná revolúcia bola v réžii KSČ. Presnejšie povedané jednej časti rozpoltenej KSČ. V strane už dlhčí čas prebiehal obrodcujúci proces s potláčaním niektorých prvkov zastaralého vládnutia. viac »

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

09.11.2017

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého. V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal viac »

Slovensko je krajinou etického suterénu

25.10.2017

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom. Slovensko sa snaží viac »

gabriel

Saudská Arábia stiahla svojho veľvyslanca z Nemecka

18.11.2017 21:01

Rezort diplomacie tiež uviedol, že nemecký veľvyslanec v Rijáde obdrží protestnú nótu.

volkswagen, emisie, pokuta, USA

Volkswagen chce byť svetovou jednotkou v elektrickej mobilite

18.11.2017 21:00

Najväčšia európska automobilka Volkswagen investuje do konca roka 2022 do elektromobilov a služieb novej mobility 34 miliárd eur.

Beata Szydlová

Kyjev si predvolal poľského veľvyslanca, spor medzi susedmi graduje

18.11.2017 20:47

Medzi oboma už dlhšiu dobu susednými krajinami stúpa napätie kvôli vzájomným historickým krivdám.

krym, ukrajina, vojaci

Čečenca, hľadaného pre vraždu novinára v Moskve, zatkli na Ukrajine

18.11.2017 17:26

Podozrivý Čečenec podľa SBU utiekol z Ruska a stal sa členom zločineckej skupiny, ktorá vydierala podnikateľov na Ukrajine.