Založ si blog

Nežiadúci prvok pokroku, morálny úpadok

Tým,že sa rozhodujúca časť ľudskej populácie,žijúcej na tejto planete,vyvíja nevídaným tempom pokroku a rozmachu,platí, za to historicky nezvratnú daň           morálneho úpadku. Žiadna národná ani medzinárodná inštitúcia,ani spoločenstvo takýchto inštitúcii nemôže zastaviť tento objektívne a prirodzenou cestou sa vyvíjajúci jav. On je totiž súčasťou vývoja s princípom,čím rýchlejší pokrok a rozmach tým väčší morálny úpadok ľudskej populácie. Tieto dva atribúty,pokrok     a morálka sú v jednej kategórii,ktorú nazývame vývoj. Sú úzko zpäte spoločným     koeficientom,“ kto z koho“. Čím viacej sa darí pokroku,tým menej  morálke.         Pokrok pre svoj úspešný rozvoj potrebuje dobrú finančnú, materiálnu a ekonomickú základňu,tak isto pre svoj rozvoj potrebuje aj morálka svoj ľudský rozmer v jednotlivých finančných,materiálnych a ekonomických spoločných oblastiach.           Bohužiaľ aktérmi oboch sú ľudia. Ľudia, ktorí nedokážu zabezpečiť rovnováhu medzi pokrokom a morálkou.Mnohí vidia cieľ pokroku v bohatstve a za každú cenu nechcú dopustiť vytvorenie rovnováhy pokroku a morálky.                                         Na záver“ Nebudem definovať pokrok a morálku a ako sa prejavuje ich komflikt v     v praxi. Bolo by to už zbytočné popisovať výdobytky vedy a jej aplikáciu napr. v reklame a pod. Taktiež o morálke je toho každý deň v kriminovinách popísane dosť. Máte aj Vy taký názor? Čo s tým?

Fico je spokojný, Slovensko prekvitá, dôchodkov sa to netýka

12.12.2017

V každom vystúpení Fico nezabudne hneď na začiatku a potom aj v závere zdôrazniť:"Makroekonomické výsledky sú na veľmi dobrej úrovni. Paríme medzi najúspešnejšie štáty EÚ.Znižuje sa viac »

Nežná revolúcia v réžii KSČ

17.11.2017

Nežná revolúcia bola v réžii KSČ. Presnejšie povedané jednej časti rozpoltenej KSČ. V strane už dlhčí čas prebiehal obrodcujúci proces s potláčaním niektorých prvkov zastaralého vládnutia. viac »

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

09.11.2017

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého. V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal viac »

Kosovo Politician Shot

Kto vraždil v Mitrovici? Vyšetrovatelia ukazujú na zločineckú skupinu

23.01.2018 18:23

V hľadáčiku vyšetrovateľov vraždy kosovskosrbského politika Olivera Ivanoviča zo 16. januára sa ocitla zločinecká skupina pôsobiaca na severe Kosova.

Tillerson

Tillerson: Sýrska vláda stále používa chemické zbrane proti ľudu

23.01.2018 18:03

Tillerson reagoval na pondelňajší útok vládnych síl v povstaleckej východnej Ghúte na predmestí Damasku.

Nemocnica, Antolská, parkovanie

Na parkoviskách štátnych nemocníc sa bude môcť naďalej bezplatne parkovať

23.01.2018 17:53

Rezort zdravotníctva to skonštatoval po tom, čo vyhodnotil dotazníky z jednotlivých nemocníc.

USA, škola, streľba

Streľba na strednej škole v Kentucky si vyžiadala jednu obeť

23.01.2018 17:33

Pri streľbe na strednej škole vo vidieckej oblasti amerického štátu Kentucky zomrel jeden človek a viacerí ďalší utrpeli zranenia.