Založ si blog

Nežiadúci prvok pokroku, morálny úpadok

Tým,že sa rozhodujúca časť ľudskej populácie,žijúcej na tejto planete,vyvíja nevídaným tempom pokroku a rozmachu,platí, za to historicky nezvratnú daň           morálneho úpadku. Žiadna národná ani medzinárodná inštitúcia,ani spoločenstvo takýchto inštitúcii nemôže zastaviť tento objektívne a prirodzenou cestou sa vyvíjajúci jav. On je totiž súčasťou vývoja s princípom,čím rýchlejší pokrok a rozmach tým väčší morálny úpadok ľudskej populácie. Tieto dva atribúty,pokrok     a morálka sú v jednej kategórii,ktorú nazývame vývoj. Sú úzko zpäte spoločným     koeficientom,” kto z koho”. Čím viacej sa darí pokroku,tým menej  morálke.         Pokrok pre svoj úspešný rozvoj potrebuje dobrú finančnú, materiálnu a ekonomickú základňu,tak isto pre svoj rozvoj potrebuje aj morálka svoj ľudský rozmer v jednotlivých finančných,materiálnych a ekonomických spoločných oblastiach.           Bohužiaľ aktérmi oboch sú ľudia. Ľudia, ktorí nedokážu zabezpečiť rovnováhu medzi pokrokom a morálkou.Mnohí vidia cieľ pokroku v bohatstve a za každú cenu nechcú dopustiť vytvorenie rovnováhy pokroku a morálky.                                         Na záver” Nebudem definovať pokrok a morálku a ako sa prejavuje ich komflikt v     v praxi. Bolo by to už zbytočné popisovať výdobytky vedy a jej aplikáciu napr. v reklame a pod. Taktiež o morálke je toho každý deň v kriminovinách popísane dosť. Máte aj Vy taký názor? Čo s tým?

Ochrana civilizovaného sveta pred útokmi Islamu – je vôbec možná?

27.08.2017

Žijeme v čase keď stále viac,odvážnejšie,krutejšie a vynachádzavejšie brutálna skupina veľkého náboženského spoločenstva Islamu krvavo útočí proti civilizovanému svetu. Zákerne bojujú viac »

Amnestiami sa nesmie ukončiť vyšetrovanie ďalších trestných činov Mečiarizmu

04.06.2017

Amnestie sú len ukážkou moci a neohrozenosti Mečiara. Vraždou Remiaša a svojim konaním len dokázal ako ovláda svojich podriadených. Čo všetko môže konať a nič sa mu nemôže stať. Aj v viac »

Osobná výzva poslancom parlamentu SR

27.03.2017

Vyzývam poslancov vládnej koalície ako aj opozície, aby ich vzájomná dohoda rozhodla o zrušení Mečiarových amnestií,ako najväčšej hanby v histórii SR. Ich zrušenie chápem ako začiatok viac »

trump, alabama, obamacare

Sedieť alebo kľačať počas hymny na americkom futbale? Neprípustné, tvrdí Trump

25.09.2017 21:57

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť.

pendolino, vlak

Česi predstavili Slovákom vynovené pendolino

25.09.2017 20:00

Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili.

kim, trump

Nevyhlásili sme vám vojnu, odkazuje Biely dom do Pchjongjangu

25.09.2017 19:37, aktualizované: 23:16

O tom, že USA vyhlásili Pchjongjangu vojnu, hovoril severokórejský minister zahraničných vecí. Podľa Washingtonu však ide len o dezinterpretáciu.

putin

Rusko porušuje na Kryme ľudské práva, mieni OSN

25.09.2017 18:49

Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 447
Celková čítanosť: 778968x
Priemerná čítanosť článkov: 1743x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy