Založ si blog

Nežiadúci prvok pokroku, morálny úpadok

Tým,že sa rozhodujúca časť ľudskej populácie,žijúcej na tejto planete,vyvíja nevídaným tempom pokroku a rozmachu,platí, za to historicky nezvratnú daň           morálneho úpadku. Žiadna národná ani medzinárodná inštitúcia,ani spoločenstvo takýchto inštitúcii nemôže zastaviť tento objektívne a prirodzenou cestou sa vyvíjajúci jav. On je totiž súčasťou vývoja s princípom,čím rýchlejší pokrok a rozmach tým väčší morálny úpadok ľudskej populácie. Tieto dva atribúty,pokrok     a morálka sú v jednej kategórii,ktorú nazývame vývoj. Sú úzko zpäte spoločným     koeficientom,” kto z koho”. Čím viacej sa darí pokroku,tým menej  morálke.         Pokrok pre svoj úspešný rozvoj potrebuje dobrú finančnú, materiálnu a ekonomickú základňu,tak isto pre svoj rozvoj potrebuje aj morálka svoj ľudský rozmer v jednotlivých finančných,materiálnych a ekonomických spoločných oblastiach.           Bohužiaľ aktérmi oboch sú ľudia. Ľudia, ktorí nedokážu zabezpečiť rovnováhu medzi pokrokom a morálkou.Mnohí vidia cieľ pokroku v bohatstve a za každú cenu nechcú dopustiť vytvorenie rovnováhy pokroku a morálky.                                         Na záver” Nebudem definovať pokrok a morálku a ako sa prejavuje ich komflikt v     v praxi. Bolo by to už zbytočné popisovať výdobytky vedy a jej aplikáciu napr. v reklame a pod. Taktiež o morálke je toho každý deň v kriminovinách popísane dosť. Máte aj Vy taký názor? Čo s tým?

Amnestiami sa nesmie ukončiť vyšetrovanie ďalších trestných činov Mečiarizmu

04.06.2017

Amnestie sú len ukážkou moci a neohrozenosti Mečiara. Vraždou Remiaša a svojim konaním len dokázal ako ovláda svojich podriadených. Čo všetko môže konať a nič sa mu nemôže stať. Aj v viac »

Osobná výzva poslancom parlamentu SR

27.03.2017

Vyzývam poslancov vládnej koalície ako aj opozície, aby ich vzájomná dohoda rozhodla o zrušení Mečiarových amnestií,ako najväčšej hanby v histórii SR. Ich zrušenie chápem ako začiatok viac »

Mečiar zlý duch Slovenska

22.03.2017

O tom, že Mečiar sa vôbec nezmenil a že mu chýbajú mravné ľudské vlastnosti potvrdil svojim vystúpením v televíznej relácii TA3. Bohužiaľ má ešte stále určitý počet prívržencov, viac »

Veterná smršť

Veterná smršť na východnom Slovensku strhávala strechy

21.07.2017 22:08

Mimoriadnu situáciu vyhlásil starosta obce Gribov (okres Stropkov) v súvislosti so smršťou, ktorá v obci napáchala škody na obecnom i súkromnom majetku.

vladimir putin, putin

Putin: Som obyčajný človek, ktorý rád číta a počúva Mozarta

21.07.2017 21:48

Putin je obyčajný človek, ktorý žije normálny život. Sám seba tak charakterizoval v debate s mladými Rusmi, aj keď pripustil, že má trochu iné povolanie ako ostatné.

turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Erdoganov odkaz svetu: Nie ste dosť silní na to, aby sme sa vás báli

21.07.2017 21:10

Erdogan v piatok ostro zaútočil na nemeckú vládu, ktorej viacerí členovia kritizovali zatknutie nemeckého ľudskoprávneho aktivistu Tureckom.

poľsko, protest, demonštrácia,

Valec drví poľské súdy

21.07.2017 20:00

Fabrika na zákony, ktorá podľa Bruselu čoraz viac vzďaľuje Varšavu od európskych zásad demokracie a právneho štátu, pracuje ďalej na plné obrátky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 760225x
Priemerná čítanosť článkov: 1705x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy