Založ si blog

Prečo nie nerovnú daň?

Žijeme v štáte, ktorý sa hrdí mnohými prednosťami, niekedy a v niektorých štatistikách dokonca aj líderstvom. To nás stojí značné úsilie. Preto sa čudujem, že práve jeden zákon, ktorý by mohol dosiahnuť tieto výsledky, s podstatne menším úsilím mi nemáme. Niektoré úspešné vymenujem: Napríklad :nízka nezamestnanosť, štátny dlh na vyrovnanej úrovni, pomoc emigrantom, vojenské jednotky v zahraničí atď. Veľké úsilie, ale nedostatočné výsledky: priemerné platy 4 až 5x nižšie ako vo vyspelých štátoch za ktorý sa aj mi považujeme. Dôchodky vo všetkých typoch sú taktiež 4 až 5x nižšie. Pod dimenzované zdravotníctvo. Katastrofálna finančná úroveň školstva. Nekonečné sociálne príštipky. Starostlivosť o generáciu starších a prestárlych seniorov, v tom máme prvenstvo v EÚ, avšak negatívne. Dnes vo štátoch, ktoré sa naozaj môžu hrdiť vyspelosťou je jasné to, čo u nás je zaostalé. Nepoznám žiadny štát, ktorý by pre prospech majiteľov veľkopodnikov zakotvil do ústavy zákon o rovnej dani. Rovná daň znamená %-na daň zamestnanca je rovná %-nej dani milionára. Je to podvod na úrovni najnižšieho stupňa spoločnosti. Nerovná daň je založená na princípe výšky príjmu.                 

Už je potrebný dôsledný zákon o vzdelaní

22.11.2018

Rigorózne, alebo diplomové práce, preukážu o autorovi do akej miery získal vzdelanie štúdiom na príslušnej fakulte. Tým, že získa príslušný titul neznamená, že má aj automaticky výhodnú viac »

Funkcia prezidenta pre politikov neznamená veľa

20.11.2018

Medzinárodný pakt globálneho riešenia migrácie vypracovaný skupinou OSN vedenou Miroslavom Lajčákom, je pre Fica neakceptovateľný.Chce ho použiť ako dôvod postaviť sa do bývalej pozície viac »

Strany dostali na frak

18.11.2018

Je to tak, strany dostali na frak bez ohľadu na príslušnosť k pravici, alebo k ľavici. Napriek tomu tvrdia, že vyhrali, alebo zlepšili svoj kredit vo verejnosti. Sú to len štatistické výbery viac »

Maďarsko, protest, Budapešť

Protesty Maďarov proti zákonníku práce i Orbánovi pokračovali

16.12.2018 21:59

Maďarský parlament v stredu prijal kontroverznú novelu zákonníka práce.

sanitka, záchranári, prvá pomoc

Dievčatko z Revúcej privalil televízor, nešťastie neprežilo

16.12.2018 20:52

Maloletá na seba televízor pravdepodobne stiahla.

Belgicko, Brusel, protest, migračný pakt,

V Bruseli protestovali tisíce ľudí proti migračnému paktu

16.12.2018 20:04

Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn aj vodné delá.

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.