Založ si blog

Reálna demokracia

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre.

Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit.

Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. Veľa ľudských životov bolo obetované na oltár vlasti pre získanie demokracie.Celý proces boja o demokraciu bol a je založený na základnom princípe rovnosti vzťahov medzi ľuďmi a mocou.Teda podľa gréckeho ponímania „demos gracias“vláda ľudu.      Samozrejme ľudu, veď kto by mohol vládnuť ľuďom keď nie ľudia. Tento postupný vývoj demokracie      v spoločenských útvaroch je rôzny. Má však jedného spoločného menovateľa, vláda menšiny nad väčšinou. Tento proces prerozdeľovania moci začal súčasne so vstupom politiky do jej vývoja. Politika    začala ovládať spoločnosť teda hlavne tú časť ľudí, ktorí sa podieľajú na moci len fiktívne.                      Súčasná reálna demokracia je vo všetkých štátnych útvaroch iba spoločenský blábol.

Stále ešte neviem prečo sa v nových vedecko technicky vyspelých spoločnostiach, v ktorých je ľuďom jasné, že je to  kamufláž a nazýva sa demokraciou. J e to vláda len politicky zgrupovaných jedincov v pofidernych stranách. Strany chápem ako spolky ktoré boli založené jedincami podľa hesla: sám vládnuť zatiaľ ešte nemôžem, strana mi však k tomu pomôže./ Však páni Mečiar Fico/                              Bohužiaľ sme svedkami tohto amorálneho javu- reálnej demokracie, ktorú nazval Winston Churchil        anglický predseda vlády ešte na začiatku 20. storočia“ ako skrytý fašizmus“. Doteraz sa svetové spoločenstvo nedokázalo z tohto politikou vytvoreného marazmu vymaniť. Práve naopak ho zdokonaľuje a to nie len na báze vnútroštátnych podmienok ale už aj v rámci celoeurópskeho                  spoločenstva štátov EÚ. Viď Anglicko, Nemecko, Francúzsko.                                                                    Prečo tento článok pred komunálnymi voľbami? Od nich začína demokracia smerom hore, v nich treba začať s nápravou demokracie. Správny starosta, známi a rozumní poslanci, ktorým veríte. Zachráňte čo sa ešte dá.

Keď príde Mečiar

16.08.2019

Mečiar očakáva svoj triunfalny návrat do politiky, čo mu súčasná politická situácia umožňuje. Rozbytá koalícia, nedočkavá v tme tápajuca opozícia sú akoby vývojom predurčené splniť viac »

Ficov plán ako prísť znovu k moci

25.01.2019

FIKCIA Bývalý dlhoročný predseda vlády, pochopil,že táto demokratická moc nie je zhodná z jeho predstavou o rídzej sociálnej demokracii. ON sám ako "karierny" politik má celkom iné predstavy viac »

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: " Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale viac »

Jeffrey Epstein Ghislaine Maxwell

V prípade sexuálneho zneužívania dievčat figuruje aj "Epsteinova madam"

18.08.2019 21:52

Epsteinovi údajne pomáhala dohadzovať dievčatá dcéra britského mediálneho magnáta Roberta Maxwella.

poľsko, helikoptéra

Záchranári hľadajú mužov uviaznutých v najdlhšej tatranskej jaskyni

18.08.2019 21:08

Spojenie medzi dvojicou a kolegami vo Veľkej snežnej jaskyni sa prerušilo po náhlom zatopení jednej z chodieb.

ministerstvo zdravotníctva

Na chaos pri liekoch doplatili pacienti

18.08.2019 19:30

Niektorí onkologickí pacienti si musia od júla za lieky priplácať mesačne desiatky eur. Chyba sa stala na strane štátu, ktorý zle nastavil ceny.

Migranti, štúrovo, polícia, utečenci

V Štúrove zadržali migrantov z Afganistanu, schovávali sa pod vagónmi

18.08.2019 18:58

Zvyšná časť nelegálnych migrantov bola zadržaná neskôr, keďže pešo pokračovala ďalej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 475
Celková čítanosť: 1164380x
Priemerná čítanosť článkov: 2451x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy