Založ si blog

Reálna demokracia

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre.

Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit.

Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. Veľa ľudských životov bolo obetované na oltár vlasti pre získanie demokracie.Celý proces boja o demokraciu bol a je založený na základnom princípe rovnosti vzťahov medzi ľuďmi a mocou.Teda podľa gréckeho ponímania „demos gracias“vláda ľudu.      Samozrejme ľudu, veď kto by mohol vládnuť ľuďom keď nie ľudia. Tento postupný vývoj demokracie      v spoločenských útvaroch je rôzny. Má však jedného spoločného menovateľa, vláda menšiny nad väčšinou. Tento proces prerozdeľovania moci začal súčasne so vstupom politiky do jej vývoja. Politika    začala ovládať spoločnosť teda hlavne tú časť ľudí, ktorí sa podieľajú na moci len fiktívne.                      Súčasná reálna demokracia je vo všetkých štátnych útvaroch iba spoločenský blábol.

Stále ešte neviem prečo sa v nových vedecko technicky vyspelých spoločnostiach, v ktorých je ľuďom jasné, že je to  kamufláž a nazýva sa demokraciou. J e to vláda len politicky zgrupovaných jedincov v pofidernych stranách. Strany chápem ako spolky ktoré boli založené jedincami podľa hesla: sám vládnuť zatiaľ ešte nemôžem, strana mi však k tomu pomôže./ Však páni Mečiar Fico/                              Bohužiaľ sme svedkami tohto amorálneho javu- reálnej demokracie, ktorú nazval Winston Churchil        anglický predseda vlády ešte na začiatku 20. storočia“ ako skrytý fašizmus“. Doteraz sa svetové spoločenstvo nedokázalo z tohto politikou vytvoreného marazmu vymaniť. Práve naopak ho zdokonaľuje a to nie len na báze vnútroštátnych podmienok ale už aj v rámci celoeurópskeho                  spoločenstva štátov EÚ. Viď Anglicko, Nemecko, Francúzsko.                                                                    Prečo tento článok pred komunálnymi voľbami? Od nich začína demokracia smerom hore, v nich treba začať s nápravou demokracie. Správny starosta, známi a rozumní poslanci, ktorým veríte. Zachráňte čo sa ešte dá.

Už je potrebný dôsledný zákon o vzdelaní

22.11.2018

Rigorózne, alebo diplomové práce, preukážu o autorovi do akej miery získal vzdelanie štúdiom na príslušnej fakulte. Tým, že získa príslušný titul neznamená, že má aj automaticky výhodnú viac »

Funkcia prezidenta pre politikov neznamená veľa

20.11.2018

Medzinárodný pakt globálneho riešenia migrácie vypracovaný skupinou OSN vedenou Miroslavom Lajčákom, je pre Fica neakceptovateľný.Chce ho použiť ako dôvod postaviť sa do bývalej pozície viac »

Strany dostali na frak

18.11.2018

Je to tak, strany dostali na frak bez ohľadu na príslušnosť k pravici, alebo k ľavici. Napriek tomu tvrdia, že vyhrali, alebo zlepšili svoj kredit vo verejnosti. Sú to len štatistické výbery viac »

súd, Rusko, Kočner,

NAKA zaistila lístočky, ktoré posielal podnikateľ Marian Kočner z väzenia

19.12.2018 12:42

Marian Kočner sa aktuálne nachádza vo väzení v Banskej Bystrici. Predtým bol vo väzbe v Bratislave a Leopoldove.

Radoslav Procházka,

Radoslav Procházka zatiaľ nepotvrdil kandidatúru na ústavného sudcu

19.12.2018 12:25

Kandidátov komora predloží Národnej rade (NR) SR, až keď vybraní kandidáti budú s kandidatúrou súhlasiť.

Slovenskí vojaci

Na bezpečnosť počas sviatkov budú dohliadať aj vojaci

19.12.2018 12:12

Ich vyčlenenie v stredu odobrila vláda.

Gábor Gál

Zablokovať Bašternákovi majetok môže len súd

19.12.2018 12:00

Ako zabrániť účelovým prevodom majetku? Táto otázka sa vynorila po tom, čo na verejnosť preniklo, že podnikateľ Ladislav Bašternák mal svoje imanie prepísať na členov rodiny.