Založ si blog

Reálna demokracia

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre.

Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit.

Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. Veľa ľudských životov bolo obetované na oltár vlasti pre získanie demokracie.Celý proces boja o demokraciu bol a je založený na základnom princípe rovnosti vzťahov medzi ľuďmi a mocou.Teda podľa gréckeho ponímania „demos gracias“vláda ľudu.      Samozrejme ľudu, veď kto by mohol vládnuť ľuďom keď nie ľudia. Tento postupný vývoj demokracie      v spoločenských útvaroch je rôzny. Má však jedného spoločného menovateľa, vláda menšiny nad väčšinou. Tento proces prerozdeľovania moci začal súčasne so vstupom politiky do jej vývoja. Politika    začala ovládať spoločnosť teda hlavne tú časť ľudí, ktorí sa podieľajú na moci len fiktívne.                      Súčasná reálna demokracia je vo všetkých štátnych útvaroch iba spoločenský blábol.

Stále ešte neviem prečo sa v nových vedecko technicky vyspelých spoločnostiach, v ktorých je ľuďom jasné, že je to  kamufláž a nazýva sa demokraciou. J e to vláda len politicky zgrupovaných jedincov v pofidernych stranách. Strany chápem ako spolky ktoré boli založené jedincami podľa hesla: sám vládnuť zatiaľ ešte nemôžem, strana mi však k tomu pomôže./ Však páni Mečiar Fico/                              Bohužiaľ sme svedkami tohto amorálneho javu- reálnej demokracie, ktorú nazval Winston Churchil        anglický predseda vlády ešte na začiatku 20. storočia“ ako skrytý fašizmus“. Doteraz sa svetové spoločenstvo nedokázalo z tohto politikou vytvoreného marazmu vymaniť. Práve naopak ho zdokonaľuje a to nie len na báze vnútroštátnych podmienok ale už aj v rámci celoeurópskeho                  spoločenstva štátov EÚ. Viď Anglicko, Nemecko, Francúzsko.                                                                    Prečo tento článok pred komunálnymi voľbami? Od nich začína demokracia smerom hore, v nich treba začať s nápravou demokracie. Správny starosta, známi a rozumní poslanci, ktorým veríte. Zachráňte čo sa ešte dá.

Druhé čítanie je prvým krokom pre zvýšenie príjmu do štátnej kasy

17.10.2018

Pravda uverejnila článok o odvodoch potravinových sietí, ktoré by mali narásť o dvojnásobok predchádzajúcich daní. S rešpektom sa v článku ozýva o otrase cien. Sú to len neoverené a takmer viac »

Prečo nie nerovnú daň?

11.10.2018

Žijeme v štáte, ktorý sa hrdí mnohými prednosťami, niekedy a v niektorých štatistikách dokonca aj líderstvom. To nás stojí značné úsilie. Preto sa čudujem, že práve jeden zákon, ktorý viac »

Dar pre lekárov

21.06.2018

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je viac »

Rusko Východné ekonomické fórum Putin

Putin: Obyvatelia mnohých postsovietskych republík ľutujú rozpad ZSSR

19.10.2018 07:58

Ruský prezident ZSSR označil za "silný štát".

kriminalita Kuciak vražda Špeciálna prokuratúra

Muž z identikitu k vražde Kuciaka údajne spáchal samovraždu

19.10.2018 07:25, aktualizované: 08:34

Ronalda R. mala na povale rodinného domu v Kolárove nájsť obeseného jeho matka.

trump, osn

Trump hrozí, že s pomocou armády uzavrie hranicu s Mexikom

19.10.2018 07:07

Americký prezident sa obáva skupiny troch tisíc migrantov zo Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly, ktorá putuje na sever.

Seniori často konzumujú potraviny, ktoré sú po dátume spotreby.

Bratislavu čaká seniorský víkend

19.10.2018 07:00

V Zichyho paláci vyvrcholí tretí ročník súťaže Senior Friendly, určenej všetkým, ktorí pomáhajú zvyšovať kvalitu života starším ľuďom.