Založ si blog

„nebuďme vtáci uzimení“

 Je to prirovnanie slovenskej verejnosti jednoduchých ľudí,ktorí si na život zarábajú skutočnou prácou, duševnou, alebo telesnou. Je jasné, že nemám na mysli politikov, oligarchov a ich posluhovačov. Verte mi, že práve týchto príživníkov je dosť nato, aby to slovenská ekonomika  stihla uživiť. Prepáčte za výraz“uživiť“nahradzujem skutočným – obohatiť.                                      Veci, ktoré sa na Slovensku dejú nemajú nič spoločné so slovenskou mentalitou, sú to politické žvasty, ktorými si vláda, parlament snažia udržať svoj postavenie – korytá. Nedá sa na to už ani dívať, ani čítať a vôbec rozumieť. Zrozumiteľná politika neexistuje, to by bol politický krach. Ako môže v kapitalistickom zriadení byť pravda pravdou, rovnosť pred zákonom každému. Náš vstup do EÚ bol unáhlený, nepochopili sme zámery,ktoré mali starí členovia. Načo by im bola takáto mala krajina? Zapchať dieru v strednej Európe, zvýrazniť súdržnosť európskych štátov, vytvorením územnej celistvosti. Politické špičky, ktoré sa o v vstup do EÚ pričinili si naivne mysleli, že naša ekonomika bude na úrovni západných štátov, keď nie hneď, tak za krátko. Nič také sa nestalo ani nestane, pretože západné štáty budú mať vždy náskok, na ktorom sa budeme podieľať aj mi „vtáci uzimení“.                                                                                                                   Dal som otázku maturantovi z ekonomiky. Bola dosť náročná a zvládol ju aj bez toho,že by sa o túto oblasť zaujímal. Inými slovami, že na takúto otázku by veľká väčšina populácie odpovedala správne: Prečo náš HDP /hromadný produkt štátu/ nie je dostačujúci na vyššiu životnú úroveň slovenskej populácie? Odpoveď : Keby každý pracujúci,ktorý vyrába hodnoty dostal skutočne plat zato čo vyrobil ale to nedostane a ešte aj z toho mu zrazia dane a sociálne. Okrem slov vyrába namiesto vytvára a za to čo vyrobil mal povedať za skutočnú hodnotu , odpoveď bola správna. Ja som mu doplnil, že HDP ročný príjem štátu a ten je závislí od malého rozdielu medzi reálnou hodnotou práce a umelo vytvorenou hodnotou práce. Kapitalizmus takto dehonestuje prácu a musí to robiť,lebo by nebolo rozdielu medzi bohatými, chudobnými a strednou vrstvou.                     

Druhé čítanie je prvým krokom pre zvýšenie príjmu do štátnej kasy

17.10.2018

Pravda uverejnila článok o odvodoch potravinových sietí, ktoré by mali narásť o dvojnásobok predchádzajúcich daní. S rešpektom sa v článku ozýva o otrase cien. Sú to len neoverené a takmer viac »

Prečo nie nerovnú daň?

11.10.2018

Žijeme v štáte, ktorý sa hrdí mnohými prednosťami, niekedy a v niektorých štatistikách dokonca aj líderstvom. To nás stojí značné úsilie. Preto sa čudujem, že práve jeden zákon, ktorý viac »

Reálna demokracia

15.09.2018

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre. Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit. Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. viac »

SR D1 Visolaje nehoda mŕtvi zranení TNX

V Nemecku uhoreli pri dvoch dopravných nehodách traja ľudia

21.10.2018 17:16

Dve osoby uhoreli vo vraku vozidla typu Ferrari, ktoré dostalo v rýchlosti 220 km/ defekt.

nehoda, r1, chodec

Muž si cez diaľnicu R1 skracoval cestu, zrazili ho dve autá

21.10.2018 16:33

Chodec nemal šancu, bol mŕtvy na mieste.

fondy, podielový, podielové, burza, akcie, investovanie, graf, kalkulačka

Čína musí nájsť rovnováhu medzi rastom, rizikami a fiškálnou politikou

21.10.2018 15:59

Čína musí nájsť rovnováhu medzi potrebou stabilného hospodárskeho rastu, zvládaním rizík a rozvážnou a neutrálnou menovou politikou.

erik tomáš

Fico by sa mal odsťahovať z Bonaparte, mieni Erik Tomáš

21.10.2018 15:44

Podľa poslanca Smeru je Kočner "postavička, ktorá irituje celé Slovensko."