Založ si blog

„nebuďme vtáci uzimení“

 Je to prirovnanie slovenskej verejnosti jednoduchých ľudí,ktorí si na život zarábajú skutočnou prácou, duševnou, alebo telesnou. Je jasné, že nemám na mysli politikov, oligarchov a ich posluhovačov. Verte mi, že práve týchto príživníkov je dosť nato, aby to slovenská ekonomika  stihla uživiť. Prepáčte za výraz“uživiť“nahradzujem skutočným – obohatiť.                                      Veci, ktoré sa na Slovensku dejú nemajú nič spoločné so slovenskou mentalitou, sú to politické žvasty, ktorými si vláda, parlament snažia udržať svoj postavenie – korytá. Nedá sa na to už ani dívať, ani čítať a vôbec rozumieť. Zrozumiteľná politika neexistuje, to by bol politický krach. Ako môže v kapitalistickom zriadení byť pravda pravdou, rovnosť pred zákonom každému. Náš vstup do EÚ bol unáhlený, nepochopili sme zámery,ktoré mali starí členovia. Načo by im bola takáto mala krajina? Zapchať dieru v strednej Európe, zvýrazniť súdržnosť európskych štátov, vytvorením územnej celistvosti. Politické špičky, ktoré sa o v vstup do EÚ pričinili si naivne mysleli, že naša ekonomika bude na úrovni západných štátov, keď nie hneď, tak za krátko. Nič také sa nestalo ani nestane, pretože západné štáty budú mať vždy náskok, na ktorom sa budeme podieľať aj mi „vtáci uzimení“.                                                                                                                   Dal som otázku maturantovi z ekonomiky. Bola dosť náročná a zvládol ju aj bez toho,že by sa o túto oblasť zaujímal. Inými slovami, že na takúto otázku by veľká väčšina populácie odpovedala správne: Prečo náš HDP /hromadný produkt štátu/ nie je dostačujúci na vyššiu životnú úroveň slovenskej populácie? Odpoveď : Keby každý pracujúci,ktorý vyrába hodnoty dostal skutočne plat zato čo vyrobil ale to nedostane a ešte aj z toho mu zrazia dane a sociálne. Okrem slov vyrába namiesto vytvára a za to čo vyrobil mal povedať za skutočnú hodnotu , odpoveď bola správna. Ja som mu doplnil, že HDP ročný príjem štátu a ten je závislí od malého rozdielu medzi reálnou hodnotou práce a umelo vytvorenou hodnotou práce. Kapitalizmus takto dehonestuje prácu a musí to robiť,lebo by nebolo rozdielu medzi bohatými, chudobnými a strednou vrstvou.                     

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: " Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale viac »

Odíde Kuska potrestaný?

19.12.2018

Neviem či sa s touto otázkou vôbec niekto zaoberal. Znovu zostávame kdesi v kúte a nedokážeme morálne očistiť Slovensko.Veď sa nič nedeje, Kuska ten len raz za čas "zapolitizuje"v podstate viac »

Už je potrebný dôsledný zákon o vzdelaní

22.11.2018

Rigorózne, alebo diplomové práce, preukážu o autorovi do akej miery získal vzdelanie štúdiom na príslušnej fakulte. Tým, že získa príslušný titul neznamená, že má aj automaticky výhodnú viac »

dôchodok, predčasný dôchodok, kalkulačka, peniaze, výplata,

Trináste platy riskujú ďalší nezdar

18.01.2019 13:00

Po vlaňajšom fiasku daňovo zvýhodnených 13. platov sa chystá úprava prísnych podmienok. Z legislatívy by mala vypadnúť podmienka výšky 13. platu.

NKU, najvyšší kontrolný úrad

Najvyšší kontrolný úrad identifikoval viaceré nedostatky v rámci NDS a ZSSK

18.01.2019 12:54

Nedostatky sa týkajú nakladania s verejnými financiami.

pištoľ, zbraň, lúpež, krádež, zlodej

Rusko nahradí legendárnu pištoľ Makarov z čias Sovietskeho zväzu

18.01.2019 12:50

Nová pištoľ s názvom Udav (Veľhad kráľovský) má za sebou úspešné testy.

šefčovič

PROFIL: Šefčovič pôsobí desať rokov v Európskej misii, začínal ako diplomat

18.01.2019 12:48

Šefčovič má blízko k strane Smer, okrem iného v roku 2004 viedol kandidátku strany do Európskeho parlamentu. Je ženatý, má tri deti.