Založ si blog

„nebuďme vtáci uzimení“

 Je to prirovnanie slovenskej verejnosti jednoduchých ľudí,ktorí si na život zarábajú skutočnou prácou, duševnou, alebo telesnou. Je jasné, že nemám na mysli politikov, oligarchov a ich posluhovačov. Verte mi, že práve týchto príživníkov je dosť nato, aby to slovenská ekonomika  stihla uživiť. Prepáčte za výraz“uživiť“nahradzujem skutočným – obohatiť.                                      Veci, ktoré sa na Slovensku dejú nemajú nič spoločné so slovenskou mentalitou, sú to politické žvasty, ktorými si vláda, parlament snažia udržať svoj postavenie – korytá. Nedá sa na to už ani dívať, ani čítať a vôbec rozumieť. Zrozumiteľná politika neexistuje, to by bol politický krach. Ako môže v kapitalistickom zriadení byť pravda pravdou, rovnosť pred zákonom každému. Náš vstup do EÚ bol unáhlený, nepochopili sme zámery,ktoré mali starí členovia. Načo by im bola takáto mala krajina? Zapchať dieru v strednej Európe, zvýrazniť súdržnosť európskych štátov, vytvorením územnej celistvosti. Politické špičky, ktoré sa o v vstup do EÚ pričinili si naivne mysleli, že naša ekonomika bude na úrovni západných štátov, keď nie hneď, tak za krátko. Nič také sa nestalo ani nestane, pretože západné štáty budú mať vždy náskok, na ktorom sa budeme podieľať aj mi „vtáci uzimení“.                                                                                                                   Dal som otázku maturantovi z ekonomiky. Bola dosť náročná a zvládol ju aj bez toho,že by sa o túto oblasť zaujímal. Inými slovami, že na takúto otázku by veľká väčšina populácie odpovedala správne: Prečo náš HDP /hromadný produkt štátu/ nie je dostačujúci na vyššiu životnú úroveň slovenskej populácie? Odpoveď : Keby každý pracujúci,ktorý vyrába hodnoty dostal skutočne plat zato čo vyrobil ale to nedostane a ešte aj z toho mu zrazia dane a sociálne. Okrem slov vyrába namiesto vytvára a za to čo vyrobil mal povedať za skutočnú hodnotu , odpoveď bola správna. Ja som mu doplnil, že HDP ročný príjem štátu a ten je závislí od malého rozdielu medzi reálnou hodnotou práce a umelo vytvorenou hodnotou práce. Kapitalizmus takto dehonestuje prácu a musí to robiť,lebo by nebolo rozdielu medzi bohatými, chudobnými a strednou vrstvou.                     

Dar pre lekárov

21.06.2018

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je viac »

Slovensko v kapitalizme ako slon v porceláne

13.06.2018

Na margo zasadnutia slovenského parlamentu.Čo sa ešte dá pokaziť páni politici? Predvolebné mesiace sú v znamení neustálych sociálnych avšak nezaujímavých prílepkov ku platom,dôchodkom,ku viac »

Uživia súčasní juniori seba a budúcich seniorov?

27.05.2018

Nie je nič nové keď napíšem, že naša mládež sa nachádza v zaostalom stave z hľadiska pohybového a zdravotného vývoja. Neberiem do úvahy malý počet mladých športovcov, ktorí reprezentujú viac »

peniaze, mince, bankovky, banka, účet, úspory, úver

Euroval vyzval Grécko, aby pokračovalo v reformách

19.08.2018 16:45

Euroval vyzval Grécko pred jeho vystúpením z tretieho záchranného programu, aby ďalej dodržiavalo prísne podmienky, na ktorých sa dohodlo s veriteľmi.

dará, sýria

Merkelová a Putin sa dohodli na novej snahe o stabilizáciu Sýrie

19.08.2018 16:12

Po rokoch občianskej vojny v Sýrii chcú Nemecko, Rusko, Francúzsko a Turecko pracovať na novej iniciatíve zameranej na stabilizáciu tejto zdevastovanej krajiny.

Diciotti, migranti, Taliansko

Alebo nám Európa pomôže, alebo budeme migrantov vracať do Líbye, varuje Salvini

19.08.2018 16:04

Taliansko a Malta vyostrili spor o to, ktorá z týchto krajín by mala prijať loď sa 177 migrantmi na palube, ktorá čaká na ďalšie pokyny pri ostrove Lampedusa.

janov, most

Taliani skontrolujú mosty, viadukty i verejné budovy. Rím sľubuje obrovské investície

19.08.2018 15:48

Talianska vláda v septembri spustí plán zameraný na bezpečnosť infraštruktúry v krajine.