Založ si blog

Rodičia, chcete mať z Vašich detí biele vrany?

 

 

Najskôr čo sú to tie biele vrany. Na Slovensku máme biele vrany, takže nie je to úplne nový výraz pre  vyjadrenie odlišnosti. Bielou vranou sa všeobecne nazýva jedinec, ktorý sa jednoznačne a výrazne vyčleňuje od ostatných vekove  seberovných a bez sociálneho rozdielu. Čím sa vlastne vyznačujú a prečo ich nazývajú bielou vranou? Stali sa majiteľmi vlastností, históriou overených vzťahov a hrdosťou im  príznačnou. Medzi tieto patria predovšetkým : Úcta k rodičom ako najdôležitejšia devíza jedinca, ktorý takto dáva každodenne najavo pochopenie že sú v jeho živote na prvom mieste, že sú jeho    stvoritelia. Bez nich by neexistovali do svojej sebestačnosti.                                                                      Druhou rozhodujúcou vlastnosťou je hrdosť. Hrdosť na seba samého je tá najťažšia.Na jej získanie je potrebné vynaložiť veľké úsilie, pevnú vôľu a vytrvalosť. Tam naším tinedžerom pomôžu rodičia ak bude medzi nimi a vami absolútna dôvera. Z tohoto vzťahu vyplýva byť hrdí na svojich rodičov. Pri získaní tejto vlastnosti Vám milé dievčatá a chlapci môžu pomôcť aj vaši najbližší spriaznení priatelia. Ešte jedna vlastnosť Vás delí od bielej vrany a to je radosť z nie len vlastných úspechov, ale aj rodičov, blízkych ľudí, spoločnosti a na koniec svojej rodnej  krajiny. Nikto Vás nebude pasovať do spolku bielych vrán.  Jeho získanie zistíte pri prvom pocite vnútorného uspokojenia pri premietnutí svojich konaní k rodičom k sebe ako aj svojmu okoliu. Naša spoločnosť takých ľudí potrebuje a to veľmi nutne.    Bez nich sa naše Slovensko nikdy nezmení. Viem, že mi mnoho čitateľov vytkne, že som veľký idealista. Áno, ale niekde začať musíme a kde inde ak nie od našej mládeže a veľkého počtu bielych vrán.

Slovensko v kapitalizme ako slon v porceláne

13.06.2018

Na margo zasadnutia slovenského parlamentu.Čo sa ešte dá pokaziť páni politici? Predvolebné mesiace sú v znamení neustálych sociálnych avšak nezaujímavých prílepkov ku platom,dôchodkom,ku viac »

„nebuďme vtáci uzimení“

03.06.2018

Je to prirovnanie slovenskej verejnosti jednoduchých ľudí,ktorí si na život zarábajú skutočnou prácou, duševnou, alebo telesnou. Je jasné, že nemám na mysli politikov, oligarchov a ich posluhovačov. viac »

Uživia súčasní juniori seba a budúcich seniorov?

27.05.2018

Nie je nič nové keď napíšem, že naša mládež sa nachádza v zaostalom stave z hľadiska pohybového a zdravotného vývoja. Neberiem do úvahy malý počet mladých športovcov, ktorí reprezentujú viac »

Erdogan

Erdogan sľúbil, že po voľbách zruší výnimočný stav

18.06.2018 20:57

Turecký prezident sľúbil, že po prezidentských i parlamentných voľbách už nebude predĺžený výnimočný stav, ktorý platí od pokusu o štátny prevrat z júla 2016.

trump

Americká armáda dostane novú zložku: Vesmírne sily

18.06.2018 20:02

Americký prezident oznámil, že nariadil Pentagónu vytvoriť vesmírne sily ako nezávislú zložku armády.

Miloš Zeman

Poche riadi cyklistiku, bude aj diplomaciu?

18.06.2018 19:30

Babiš ešte ani neoznámil zloženie nového kabinetu a už hrozí, že vláda nemusí vzniknúť kvôli kontroverznej kandidatúre ČSSD.

Libra

Brexit môže britské domácnosti ochudobniť až o tisíc libier ročne

18.06.2018 19:27

V dôsledku obchodných bariér po vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie môžu byť britské domácnosti chudobnejšie až o tisíc libier (GBP) ročne.