Založ si blog

Rodičia, chcete mať z Vašich detí biele vrany?

 

 

Najskôr čo sú to tie biele vrany. Na Slovensku máme biele vrany, takže nie je to úplne nový výraz pre  vyjadrenie odlišnosti. Bielou vranou sa všeobecne nazýva jedinec, ktorý sa jednoznačne a výrazne vyčleňuje od ostatných vekove  seberovných a bez sociálneho rozdielu. Čím sa vlastne vyznačujú a prečo ich nazývajú bielou vranou? Stali sa majiteľmi vlastností, históriou overených vzťahov a hrdosťou im  príznačnou. Medzi tieto patria predovšetkým : Úcta k rodičom ako najdôležitejšia devíza jedinca, ktorý takto dáva každodenne najavo pochopenie že sú v jeho živote na prvom mieste, že sú jeho    stvoritelia. Bez nich by neexistovali do svojej sebestačnosti.                                                                      Druhou rozhodujúcou vlastnosťou je hrdosť. Hrdosť na seba samého je tá najťažšia.Na jej získanie je potrebné vynaložiť veľké úsilie, pevnú vôľu a vytrvalosť. Tam naším tinedžerom pomôžu rodičia ak bude medzi nimi a vami absolútna dôvera. Z tohoto vzťahu vyplýva byť hrdí na svojich rodičov. Pri získaní tejto vlastnosti Vám milé dievčatá a chlapci môžu pomôcť aj vaši najbližší spriaznení priatelia. Ešte jedna vlastnosť Vás delí od bielej vrany a to je radosť z nie len vlastných úspechov, ale aj rodičov, blízkych ľudí, spoločnosti a na koniec svojej rodnej  krajiny. Nikto Vás nebude pasovať do spolku bielych vrán.  Jeho získanie zistíte pri prvom pocite vnútorného uspokojenia pri premietnutí svojich konaní k rodičom k sebe ako aj svojmu okoliu. Naša spoločnosť takých ľudí potrebuje a to veľmi nutne.    Bez nich sa naše Slovensko nikdy nezmení. Viem, že mi mnoho čitateľov vytkne, že som veľký idealista. Áno, ale niekde začať musíme a kde inde ak nie od našej mládeže a veľkého počtu bielych vrán.

Dar pre lekárov

21.06.2018

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je viac »

Slovensko v kapitalizme ako slon v porceláne

13.06.2018

Na margo zasadnutia slovenského parlamentu.Čo sa ešte dá pokaziť páni politici? Predvolebné mesiace sú v znamení neustálych sociálnych avšak nezaujímavých prílepkov ku platom,dôchodkom,ku viac »

„nebuďme vtáci uzimení“

03.06.2018

Je to prirovnanie slovenskej verejnosti jednoduchých ľudí,ktorí si na život zarábajú skutočnou prácou, duševnou, alebo telesnou. Je jasné, že nemám na mysli politikov, oligarchov a ich posluhovačov. viac »

peniaze, mince, bankovky, banka, účet, úspory, úver

Euroval vyzval Grécko, aby pokračovalo v reformách

19.08.2018 16:45

Euroval vyzval Grécko pred jeho vystúpením z tretieho záchranného programu, aby ďalej dodržiavalo prísne podmienky, na ktorých sa dohodlo s veriteľmi.

dará, sýria

Merkelová a Putin sa dohodli na novej snahe o stabilizáciu Sýrie

19.08.2018 16:12

Po rokoch občianskej vojny v Sýrii chcú Nemecko, Rusko, Francúzsko a Turecko pracovať na novej iniciatíve zameranej na stabilizáciu tejto zdevastovanej krajiny.

Diciotti, migranti, Taliansko

Alebo nám Európa pomôže, alebo budeme migrantov vracať do Líbye, varuje Salvini

19.08.2018 16:04

Taliansko a Malta vyostrili spor o to, ktorá z týchto krajín by mala prijať loď sa 177 migrantmi na palube, ktorá čaká na ďalšie pokyny pri ostrove Lampedusa.

janov, most

Taliani skontrolujú mosty, viadukty i verejné budovy. Rím sľubuje obrovské investície

19.08.2018 15:48

Talianska vláda v septembri spustí plán zameraný na bezpečnosť infraštruktúry v krajine.