Založ si blog

Rodičia, chcete mať z Vašich detí biele vrany?

 

 

Najskôr čo sú to tie biele vrany. Na Slovensku máme biele vrany, takže nie je to úplne nový výraz pre  vyjadrenie odlišnosti. Bielou vranou sa všeobecne nazýva jedinec, ktorý sa jednoznačne a výrazne vyčleňuje od ostatných vekove  seberovných a bez sociálneho rozdielu. Čím sa vlastne vyznačujú a prečo ich nazývajú bielou vranou? Stali sa majiteľmi vlastností, históriou overených vzťahov a hrdosťou im  príznačnou. Medzi tieto patria predovšetkým : Úcta k rodičom ako najdôležitejšia devíza jedinca, ktorý takto dáva každodenne najavo pochopenie že sú v jeho živote na prvom mieste, že sú jeho    stvoritelia. Bez nich by neexistovali do svojej sebestačnosti.                                                                      Druhou rozhodujúcou vlastnosťou je hrdosť. Hrdosť na seba samého je tá najťažšia.Na jej získanie je potrebné vynaložiť veľké úsilie, pevnú vôľu a vytrvalosť. Tam naším tinedžerom pomôžu rodičia ak bude medzi nimi a vami absolútna dôvera. Z tohoto vzťahu vyplýva byť hrdí na svojich rodičov. Pri získaní tejto vlastnosti Vám milé dievčatá a chlapci môžu pomôcť aj vaši najbližší spriaznení priatelia. Ešte jedna vlastnosť Vás delí od bielej vrany a to je radosť z nie len vlastných úspechov, ale aj rodičov, blízkych ľudí, spoločnosti a na koniec svojej rodnej  krajiny. Nikto Vás nebude pasovať do spolku bielych vrán.  Jeho získanie zistíte pri prvom pocite vnútorného uspokojenia pri premietnutí svojich konaní k rodičom k sebe ako aj svojmu okoliu. Naša spoločnosť takých ľudí potrebuje a to veľmi nutne.    Bez nich sa naše Slovensko nikdy nezmení. Viem, že mi mnoho čitateľov vytkne, že som veľký idealista. Áno, ale niekde začať musíme a kde inde ak nie od našej mládeže a veľkého počtu bielych vrán.

Druhé čítanie je prvým krokom pre zvýšenie príjmu do štátnej kasy

17.10.2018

Pravda uverejnila článok o odvodoch potravinových sietí, ktoré by mali narásť o dvojnásobok predchádzajúcich daní. S rešpektom sa v článku ozýva o otrase cien. Sú to len neoverené a takmer viac »

Prečo nie nerovnú daň?

11.10.2018

Žijeme v štáte, ktorý sa hrdí mnohými prednosťami, niekedy a v niektorých štatistikách dokonca aj líderstvom. To nás stojí značné úsilie. Preto sa čudujem, že práve jeden zákon, ktorý viac »

Reálna demokracia

15.09.2018

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre. Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit. Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. viac »

SR D1 Visolaje nehoda mŕtvi zranení TNX

V Nemecku uhoreli pri dvoch dopravných nehodách traja ľudia

21.10.2018 17:16

Dve osoby uhoreli vo vraku vozidla typu Ferrari, ktoré dostalo v rýchlosti 220 km/ defekt.

nehoda, r1, chodec

Muž si cez diaľnicu R1 skracoval cestu, zrazili ho dve autá

21.10.2018 16:33

Chodec nemal šancu, bol mŕtvy na mieste.

fondy, podielový, podielové, burza, akcie, investovanie, graf, kalkulačka

Čína musí nájsť rovnováhu medzi rastom, rizikami a fiškálnou politikou

21.10.2018 15:59

Čína musí nájsť rovnováhu medzi potrebou stabilného hospodárskeho rastu, zvládaním rizík a rozvážnou a neutrálnou menovou politikou.

erik tomáš

Fico by sa mal odsťahovať z Bonaparte, mieni Erik Tomáš

21.10.2018 15:44

Podľa poslanca Smeru je Kočner "postavička, ktorá irituje celé Slovensko."