Založ si blog

Rodičia, chcete mať z Vašich detí biele vrany?

 

 

Najskôr čo sú to tie biele vrany. Na Slovensku máme biele vrany, takže nie je to úplne nový výraz pre  vyjadrenie odlišnosti. Bielou vranou sa všeobecne nazýva jedinec, ktorý sa jednoznačne a výrazne vyčleňuje od ostatných vekove  seberovných a bez sociálneho rozdielu. Čím sa vlastne vyznačujú a prečo ich nazývajú bielou vranou? Stali sa majiteľmi vlastností, históriou overených vzťahov a hrdosťou im  príznačnou. Medzi tieto patria predovšetkým : Úcta k rodičom ako najdôležitejšia devíza jedinca, ktorý takto dáva každodenne najavo pochopenie že sú v jeho živote na prvom mieste, že sú jeho    stvoritelia. Bez nich by neexistovali do svojej sebestačnosti.                                                                      Druhou rozhodujúcou vlastnosťou je hrdosť. Hrdosť na seba samého je tá najťažšia.Na jej získanie je potrebné vynaložiť veľké úsilie, pevnú vôľu a vytrvalosť. Tam naším tinedžerom pomôžu rodičia ak bude medzi nimi a vami absolútna dôvera. Z tohoto vzťahu vyplýva byť hrdí na svojich rodičov. Pri získaní tejto vlastnosti Vám milé dievčatá a chlapci môžu pomôcť aj vaši najbližší spriaznení priatelia. Ešte jedna vlastnosť Vás delí od bielej vrany a to je radosť z nie len vlastných úspechov, ale aj rodičov, blízkych ľudí, spoločnosti a na koniec svojej rodnej  krajiny. Nikto Vás nebude pasovať do spolku bielych vrán.  Jeho získanie zistíte pri prvom pocite vnútorného uspokojenia pri premietnutí svojich konaní k rodičom k sebe ako aj svojmu okoliu. Naša spoločnosť takých ľudí potrebuje a to veľmi nutne.    Bez nich sa naše Slovensko nikdy nezmení. Viem, že mi mnoho čitateľov vytkne, že som veľký idealista. Áno, ale niekde začať musíme a kde inde ak nie od našej mládeže a veľkého počtu bielych vrán.

Budúci bankár/NBS/ Kažimír hľadá partnerov na poker?

22.12.2018

Súhlas ambiciózneho ministra Kažamíra ma nemilo prekvapil. Dať licenčný on line hazardu je ako keby poslal závislakov: " Choďte deti moje a hrajte čo vám sily stačia, peniaze boli budú, ale viac »

Odíde Kuska potrestaný?

19.12.2018

Neviem či sa s touto otázkou vôbec niekto zaoberal. Znovu zostávame kdesi v kúte a nedokážeme morálne očistiť Slovensko.Veď sa nič nedeje, Kuska ten len raz za čas "zapolitizuje"v podstate viac »

Už je potrebný dôsledný zákon o vzdelaní

22.11.2018

Rigorózne, alebo diplomové práce, preukážu o autorovi do akej miery získal vzdelanie štúdiom na príslušnej fakulte. Tým, že získa príslušný titul neznamená, že má aj automaticky výhodnú viac »

SR MV Orava kalamita snehová vrtuľník ZAX

Mimoriadna situácia na severe trvá, v Ždiari sa život vracia do normálu

18.01.2019 11:48

Pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity na Orave pomáhajú vojaci.

lehnice, autobus, sanitka, hasiči, uzávera, únik, nebezpečná, látka

Planý poplach pri Blatnej na Ostrove riešia orgány činné v trestnom konaní

18.01.2019 11:44

Únik nebezpečnej látky nepotvrdili hasiči ani kontrolné chemické laboratóriá.

čaputová

Čaputová prijala výzvu Matoviča na stretnutie

18.01.2019 11:24

Predseda hnutia OĽaNO vyhlásil, že chce pozvať na spoločné rokovanie prezidentských kandidátov Mistríka, Čaputovú a Mikloška.

stíhačka F-16

Rezort obrany bol zaradený medzi rizikové, bude pod drobnohľadom

18.01.2019 11:21

Výdavky na obranu, verejný poriadok a bezpečnosť stúpli za posledných päť rokov o vyše 18%, celkovo na sumu 2,6 mld. eur.