Založ si blog

Sociálne siete a ich rôzny dosah na osobnosti a detí

Som vo veku,kedy sa na sociálne siete a ich využívanie dívam trošku s rešpektom. Sám ich používam, nie však vo veľkom rozsahu. Môj pohľad je čiastočne ovplyvnený dobou kedy ešte sociálne siete neboli. O to sa javí ako objektívnejší voči tým, ktorí tú dobu nepoznali a nezažili. Nepoznané, nevidené, nezažité v dobe jediných informačných zdrojov tlače, rozhlasu a televízie nedáva nikomu právo ich odmietať, ako menej aktuálne, akčné, nezaujímavejšie. Práve s využitím sociálnych sietí môžeme na ne reagovať a dokonca aj ovplyvňovať do určitej miery. V tom vidím veľký plus sociálnych sietí. Ďaľšie dosť dôležité klady soc.s. sú možnosti takmer neobmedzeného kontaktu na diaľku so svojimi blízkymi. V nemalej miere používať v styku s úradmi, s rôznymi inštitúciami, obchodmi a vôbec s okolitým svetom.                                              No všetko dobré môže mať aj zlé stránky a tak je to aj zo sociálnymi sieťami. Vulgárne by som mohol povedať: zožierajú nám dušu predovšetkým detí, ale aj časti dospelých. Prirodzený život sa u nich stáva niečim zbytočným.Nechcem vymenovávať všetky možné zneužitia, je ich veľa a mnohé ani nepoznám, alebo sú tak skryté že ich otvoria len hakeri. Zdá sa že sa nachádzame v dobe v ktorej sila sociálnych sieti je neobmedziteľná. Boj o prirodzenejší život sa zúžil len na krátku dobu športového výkonu, aktívneho pohybu a spánku. Je to úboho málo. S mládežou je to ešte horšie, tá už trávi takmer 60% na sociálnych sieťach.                   

Pán Iska . . . . . .

17.04.2018

Tento blog môže byť aj otvoreným listom pánovi Iskovi, alebo aj nie. Ak to doporučí administrátor s pripomienkami. V každom prípade ďakujem. Nebudem Vás oslovovať vážený,lebo si Vás nevážim, viac »

Anglicko sa správa ku všetkým krajinám ako ku svojim bývalým kolóniám

10.04.2018

Ústami hlásnej trúby madam Mayovej, predsedkyni Anglickej vlády, ktorá obvinila bez relevantných dôkazov Rusko za otrávenie anglických agentov, sa začali diať v Európe politicky neskutočné viac »

Fico sa nedokázal zbaviť tlaku oligarchov

30.03.2018

Krátka historicky blízka spomienka na odstúpeného politika. Nie len to, ale on sám a s ním jeho nohsledovia časť ministrov a vedúcich štátnych úradníkov sa pripojili k tým ktorým oligarchom. viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.