Založ si blog

Sociálne siete a ich rôzny dosah na osobnosti a detí

Som vo veku,kedy sa na sociálne siete a ich využívanie dívam trošku s rešpektom. Sám ich používam, nie však vo veľkom rozsahu. Môj pohľad je čiastočne ovplyvnený dobou kedy ešte sociálne siete neboli. O to sa javí ako objektívnejší voči tým, ktorí tú dobu nepoznali a nezažili. Nepoznané, nevidené, nezažité v dobe jediných informačných zdrojov tlače, rozhlasu a televízie nedáva nikomu právo ich odmietať, ako menej aktuálne, akčné, nezaujímavejšie. Práve s využitím sociálnych sietí môžeme na ne reagovať a dokonca aj ovplyvňovať do určitej miery. V tom vidím veľký plus sociálnych sietí. Ďaľšie dosť dôležité klady soc.s. sú možnosti takmer neobmedzeného kontaktu na diaľku so svojimi blízkymi. V nemalej miere používať v styku s úradmi, s rôznymi inštitúciami, obchodmi a vôbec s okolitým svetom.                                              No všetko dobré môže mať aj zlé stránky a tak je to aj zo sociálnymi sieťami. Vulgárne by som mohol povedať: zožierajú nám dušu predovšetkým detí, ale aj časti dospelých. Prirodzený život sa u nich stáva niečim zbytočným.Nechcem vymenovávať všetky možné zneužitia, je ich veľa a mnohé ani nepoznám, alebo sú tak skryté že ich otvoria len hakeri. Zdá sa že sa nachádzame v dobe v ktorej sila sociálnych sieti je neobmedziteľná. Boj o prirodzenejší život sa zúžil len na krátku dobu športového výkonu, aktívneho pohybu a spánku. Je to úboho málo. S mládežou je to ešte horšie, tá už trávi takmer 60% na sociálnych sieťach.                   

Dar pre lekárov

21.06.2018

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je viac »

Slovensko v kapitalizme ako slon v porceláne

13.06.2018

Na margo zasadnutia slovenského parlamentu.Čo sa ešte dá pokaziť páni politici? Predvolebné mesiace sú v znamení neustálych sociálnych avšak nezaujímavých prílepkov ku platom,dôchodkom,ku viac »

„nebuďme vtáci uzimení“

03.06.2018

Je to prirovnanie slovenskej verejnosti jednoduchých ľudí,ktorí si na život zarábajú skutočnou prácou, duševnou, alebo telesnou. Je jasné, že nemám na mysli politikov, oligarchov a ich posluhovačov. viac »

NBS,narodna banka,mytna ul.

Zadlžovanie Slovákov sa spomalilo

20.07.2018 12:00

Rekordne rýchly rast úverov slovenských domácnosti sa už pribrzďuje.

Richter,

Júnová miera nezamestnanosti medzimesačne narástla, dosiahla 5,43 percenta

20.07.2018 11:48

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v júni tohto roka úroveň 5,43 %.

Emmanuel Macron, Alexandre Benalla

Macronovho poradcu, ktorý bil protestujúcich, zadržali a bude aj vyhodený

20.07.2018 11:36

Bezpečnostného poradcu francúzskeho prezidenta, ktorého videozáznam usvedčil z útoku na aktivistu počas protestu, zadržali s cieľom vypočúvania a bude prepustený.

mauthausen schody smrti

Čo zostane z pamätníka nacistických zverstiev? Schody smrti v Mauthausene zavreli

20.07.2018 11:30

Pamätník pripomínajúci nacistické hrôzy stráca na autentickosti. Zatvorili tam schody smrti a hovorí sa o aj ďalších zmenách.