Založ si blog

Sociálne siete a ich rôzny dosah na osobnosti a detí

Som vo veku,kedy sa na sociálne siete a ich využívanie dívam trošku s rešpektom. Sám ich používam, nie však vo veľkom rozsahu. Môj pohľad je čiastočne ovplyvnený dobou kedy ešte sociálne siete neboli. O to sa javí ako objektívnejší voči tým, ktorí tú dobu nepoznali a nezažili. Nepoznané, nevidené, nezažité v dobe jediných informačných zdrojov tlače, rozhlasu a televízie nedáva nikomu právo ich odmietať, ako menej aktuálne, akčné, nezaujímavejšie. Práve s využitím sociálnych sietí môžeme na ne reagovať a dokonca aj ovplyvňovať do určitej miery. V tom vidím veľký plus sociálnych sietí. Ďaľšie dosť dôležité klady soc.s. sú možnosti takmer neobmedzeného kontaktu na diaľku so svojimi blízkymi. V nemalej miere používať v styku s úradmi, s rôznymi inštitúciami, obchodmi a vôbec s okolitým svetom.                                              No všetko dobré môže mať aj zlé stránky a tak je to aj zo sociálnymi sieťami. Vulgárne by som mohol povedať: zožierajú nám dušu predovšetkým detí, ale aj časti dospelých. Prirodzený život sa u nich stáva niečim zbytočným.Nechcem vymenovávať všetky možné zneužitia, je ich veľa a mnohé ani nepoznám, alebo sú tak skryté že ich otvoria len hakeri. Zdá sa že sa nachádzame v dobe v ktorej sila sociálnych sieti je neobmedziteľná. Boj o prirodzenejší život sa zúžil len na krátku dobu športového výkonu, aktívneho pohybu a spánku. Je to úboho málo. S mládežou je to ešte horšie, tá už trávi takmer 60% na sociálnych sieťach.                   

Už je potrebný dôsledný zákon o vzdelaní

22.11.2018

Rigorózne, alebo diplomové práce, preukážu o autorovi do akej miery získal vzdelanie štúdiom na príslušnej fakulte. Tým, že získa príslušný titul neznamená, že má aj automaticky výhodnú viac »

Funkcia prezidenta pre politikov neznamená veľa

20.11.2018

Medzinárodný pakt globálneho riešenia migrácie vypracovaný skupinou OSN vedenou Miroslavom Lajčákom, je pre Fica neakceptovateľný.Chce ho použiť ako dôvod postaviť sa do bývalej pozície viac »

Strany dostali na frak

18.11.2018

Je to tak, strany dostali na frak bez ohľadu na príslušnosť k pravici, alebo k ľavici. Napriek tomu tvrdia, že vyhrali, alebo zlepšili svoj kredit vo verejnosti. Sú to len štatistické výbery viac »

počasie, poľadovica, zima

Bratislava zriaďuje pre chodníkovú novelu horúcu linku

19.12.2018 14:09

Verejnosť môže prostredníctvom nej nahlasovať kritické úseky, ktoré sú neodrhnuté či zľadovatené.

Európsky súdny dvor

Európsky súdny dvor rozhodol proti Grécku v prípade islamského práva šaría

19.12.2018 14:00

Vdova po mužovi sa v roku 2014 odvolala na európskom súde, keďže po rozhodnutí gréckeho súdu prišla o tri štvrtiny svojho dedičstva.

sklárska škola, lednické rovne

Lednické Rovne prídu o školskú ikonu

19.12.2018 14:00

Takmer sedemdesiatročnú tradíciu mala Stredná odborná škola sklárska v Lednických Rovniach. Dlhé roky sa spájala so sklárňou, ktorá vychovala množstvo úspešných sklárov. Teraz končí.

Belgicko, Charles Michel

Po rezignácii premiéra sa belgická vládna strana vyslovila proti predčasným voľbám

19.12.2018 13:42

Najbližšie parlamentné voľby v Belgicku sa majú konať v máji budúceho roku.