Založ si blog

Sociálne siete a ich rôzny dosah na osobnosti a detí

Som vo veku,kedy sa na sociálne siete a ich využívanie dívam trošku s rešpektom. Sám ich používam, nie však vo veľkom rozsahu. Môj pohľad je čiastočne ovplyvnený dobou kedy ešte sociálne siete neboli. O to sa javí ako objektívnejší voči tým, ktorí tú dobu nepoznali a nezažili. Nepoznané, nevidené, nezažité v dobe jediných informačných zdrojov tlače, rozhlasu a televízie nedáva nikomu právo ich odmietať, ako menej aktuálne, akčné, nezaujímavejšie. Práve s využitím sociálnych sietí môžeme na ne reagovať a dokonca aj ovplyvňovať do určitej miery. V tom vidím veľký plus sociálnych sietí. Ďaľšie dosť dôležité klady soc.s. sú možnosti takmer neobmedzeného kontaktu na diaľku so svojimi blízkymi. V nemalej miere používať v styku s úradmi, s rôznymi inštitúciami, obchodmi a vôbec s okolitým svetom.                                              No všetko dobré môže mať aj zlé stránky a tak je to aj zo sociálnymi sieťami. Vulgárne by som mohol povedať: zožierajú nám dušu predovšetkým detí, ale aj časti dospelých. Prirodzený život sa u nich stáva niečim zbytočným.Nechcem vymenovávať všetky možné zneužitia, je ich veľa a mnohé ani nepoznám, alebo sú tak skryté že ich otvoria len hakeri. Zdá sa že sa nachádzame v dobe v ktorej sila sociálnych sieti je neobmedziteľná. Boj o prirodzenejší život sa zúžil len na krátku dobu športového výkonu, aktívneho pohybu a spánku. Je to úboho málo. S mládežou je to ešte horšie, tá už trávi takmer 60% na sociálnych sieťach.                   

Reálna demokracia

15.09.2018

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre. Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit. Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. viac »

Dar pre lekárov

21.06.2018

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je viac »

Slovensko v kapitalizme ako slon v porceláne

13.06.2018

Na margo zasadnutia slovenského parlamentu.Čo sa ešte dá pokaziť páni politici? Predvolebné mesiace sú v znamení neustálych sociálnych avšak nezaujímavých prílepkov ku platom,dôchodkom,ku viac »

Tunel Sitina

V okolí tunela Sitina smerom do Petržalky sa tvoria kolóny, dôvodom je nehoda

25.09.2018 08:48

V tuneli je uzatvorený ľavý jazdný pruh a vodiči sa v kolóne zdržia približne hodinu.

Euro, peniaze, bankovky

Ziskovosť európskych bánk klesne do piatich rokov o 40 percent

25.09.2018 08:35

Ziskovosť veľkých európskych bánk klesne v priebehu nasledujúcich piatich rokov až o 40 percent, vyplýva zo štúdie.

Irán, dohoda, jadrový program

Signatári dohody s Iránom chcú obísť sankcie USA

25.09.2018 08:29

Irán čelí novým americkým sankciám od začiatku augusta a zavedenie ďalších sankcií sa očakáva na jeseň.

pracovny snem strany smer, Fico

Koho vyšle Smer do boja o Prezidentský palác?

25.09.2018 08:00

Meno Ficovho kandidáta by sme sa mali dozvedieť do konca septembra.