Založ si blog

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

 

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého.                                                                                V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal do kresla predsedu vlády. Tým sa začali Mečiarové politicko ekonomické exesi. Dokázal využiť svoje právomoci štátnika pre zvýhodnenie svojich priaznivcov na rôznych postoch v spoločnosti. Je pravda,že dokázal svojou primitívnou charizmou ovládať myslenie ľudí s menšími politickými znalosťami.Boli to predovšetkým starší ľudia ktorí v ňom videli chápavého  otca národa, ktorý jediný dokáže viesť Slovensko. Na tejto kvázi ľudovej vlne sa niesla jeho politická kultúra. Jeho stúpenci nevideli, alebo nechceli vidieť skutočné Mečiarove konanie. Odpúšťali mu aj jeho diletanske spôsoby realizácie malej ako aj veľkej privatizácie. Veď sa nazývali divokými privatizáciami. Tieto v rozhodujúcej miere oslabili slovenské hospodárstvo. Fabriky,firmy,nemovitosti,pozemky,prevádzky rôzneho druhu prešli do súkromných rúk jeho nohsledov. Boli to veľké rany do života Slovenska. To mu nemôžu slovenskí ľudia zabudnúť.        5. novembra pri 25 výročí tragickej smrti A.Dubčeka skutočného otca slovenského národa, chcem pripomenúť Mečiarove činy. Dubček stál Mečiarovi v ceste za mocou a kariérou. Neverím, že tragická smrť A.Dubčeka bola náhoda. 

V roku 1995, teda 3 roky po smrti A.Dubčeka sa konal únos syna prezidenta Kováča Mečiarovho politického nepriateľa, tiež náhoda? Následne v roku 1996 došlo k tragickej smrti Remiaša tiež náhoda? Veľa vedel o možnej vražde A. Dubčeka a únose Kováča ml. 

V tom istom roku sa podarilo Mečiarovi cez ministra vnútra zrušiť referendum o vstupe do NATO ako aj o priamej voľbe prezidenta a snažil sa zablokovať cestu Slovenska do EÚ.

Následne v roku 1997 Mečiar neúspešne absolvoval prezidentské voľby.

Pochopil, že už bolo dosť náhod v súvislosti s úmrtiami a preto v roku 1998 vyhlásil ako zastupujúci premier prezidenta amnestie pre všetkých učastníkov únosu. Zabudol vyhlásiť však amnestiu aj  pre ľudí možných vinníkov v smrti A. Dubčeka.

V rokoch 1999 a 2004 prehral boj o prezidenta v priamej voľbe s Schusterom a Gašparovičom.   

Tu končia Mečiarove politické lapsusy spojené zo stratou dôvery väčšiny slovenskej populácie a odišiel do “zasluženého “dôchodku. Preto musel zomrieť A. Dubček?                                                                                                         

Nežná revolúcia v réžii KSČ

17.11.2017

Nežná revolúcia bola v réžii KSČ. Presnejšie povedané jednej časti rozpoltenej KSČ. V strane už dlhčí čas prebiehal obrodcujúci proces s potláčaním niektorých prvkov zastaralého vládnutia. viac »

Slovensko je krajinou etického suterénu

25.10.2017

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom. Slovensko sa snaží viac »

Pravda o Slovensku skrytá vo vile Elektra

06.10.2017

Opatrníctvo je asi jedna z vlastnosti Slovákov. Nešťastne je však keď aj vláda mu podlieha. Strach z neznámeho prevláda nad spravodlivosťou. Etické princípy sú potlačované individuálnymi viac »

robotníci

Ekonomika sa prehrieva. Investícií pribúda a fabrikám chýbajú ľudia

18.11.2017 07:00

Slovenskej ekonomike sa darí až príliš. Podniky začínajú narážať na možnosti, ktoré im krajina dáva, pracovné miesta ostávajú neobsadené.

pocasie, jesen, listie, dieta,

Zima je tu, bude mráz aj sneh

18.11.2017 06:00

Slnečné dni si dávajú pauzu spolu s pracovným týždňom, strieda ich viac oblakov, vietor, pridajú sa zrážky i snehové vločky.

Šéf Toyoty: Elektromobily nie sú pripravené pre masovú výrobu

17.11.2017 22:35

Šéf Toyoty Takeši Učijamada nepovažuje amerického priekopníka vo výrobe elektrických vozidiel Tesla za vzor hodný kopírovania.

John F. Kennedy, Jacqueline Kennedy

Zverejnili ďalších 10 744 materiálov súvisiacich s atentátom na prezidenta Kennedyho

17.11.2017 21:02

Americký národný archív informoval, že 8 336 materiálov zverejňujú úplne a 2 408 čiastočne, pričom 144 sa dostane na verejnosť úplne po prvý raz.