Založ si blog

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

 

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého.                                                                                V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal do kresla predsedu vlády. Tým sa začali Mečiarové politicko ekonomické exesi. Dokázal využiť svoje právomoci štátnika pre zvýhodnenie svojich priaznivcov na rôznych postoch v spoločnosti. Je pravda,že dokázal svojou primitívnou charizmou ovládať myslenie ľudí s menšími politickými znalosťami.Boli to predovšetkým starší ľudia ktorí v ňom videli chápavého  otca národa, ktorý jediný dokáže viesť Slovensko. Na tejto kvázi ľudovej vlne sa niesla jeho politická kultúra. Jeho stúpenci nevideli, alebo nechceli vidieť skutočné Mečiarove konanie. Odpúšťali mu aj jeho diletanske spôsoby realizácie malej ako aj veľkej privatizácie. Veď sa nazývali divokými privatizáciami. Tieto v rozhodujúcej miere oslabili slovenské hospodárstvo. Fabriky,firmy,nemovitosti,pozemky,prevádzky rôzneho druhu prešli do súkromných rúk jeho nohsledov. Boli to veľké rany do života Slovenska. To mu nemôžu slovenskí ľudia zabudnúť.        5. novembra pri 25 výročí tragickej smrti A.Dubčeka skutočného otca slovenského národa, chcem pripomenúť Mečiarove činy. Dubček stál Mečiarovi v ceste za mocou a kariérou. Neverím, že tragická smrť A.Dubčeka bola náhoda. 

V roku 1995, teda 3 roky po smrti A.Dubčeka sa konal únos syna prezidenta Kováča Mečiarovho politického nepriateľa, tiež náhoda? Následne v roku 1996 došlo k tragickej smrti Remiaša tiež náhoda? Veľa vedel o možnej vražde A. Dubčeka a únose Kováča ml. 

V tom istom roku sa podarilo Mečiarovi cez ministra vnútra zrušiť referendum o vstupe do NATO ako aj o priamej voľbe prezidenta a snažil sa zablokovať cestu Slovenska do EÚ.

Následne v roku 1997 Mečiar neúspešne absolvoval prezidentské voľby.

Pochopil, že už bolo dosť náhod v súvislosti s úmrtiami a preto v roku 1998 vyhlásil ako zastupujúci premier prezidenta amnestie pre všetkých učastníkov únosu. Zabudol vyhlásiť však amnestiu aj  pre ľudí možných vinníkov v smrti A. Dubčeka.

V rokoch 1999 a 2004 prehral boj o prezidenta v priamej voľbe s Schusterom a Gašparovičom.   

Tu končia Mečiarove politické lapsusy spojené zo stratou dôvery väčšiny slovenskej populácie a odišiel do „zasluženého „dôchodku. Preto musel zomrieť A. Dubček?                                                                                                         

Druhé čítanie je prvým krokom pre zvýšenie príjmu do štátnej kasy

17.10.2018

Pravda uverejnila článok o odvodoch potravinových sietí, ktoré by mali narásť o dvojnásobok predchádzajúcich daní. S rešpektom sa v článku ozýva o otrase cien. Sú to len neoverené a takmer viac »

Prečo nie nerovnú daň?

11.10.2018

Žijeme v štáte, ktorý sa hrdí mnohými prednosťami, niekedy a v niektorých štatistikách dokonca aj líderstvom. To nás stojí značné úsilie. Preto sa čudujem, že práve jeden zákon, ktorý viac »

Reálna demokracia

15.09.2018

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre. Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit. Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. viac »

Rusko Východné ekonomické fórum Putin

Putin: Obyvatelia mnohých postsovietskych republík ľutujú rozpad ZSSR

19.10.2018 07:58

Ruský prezident ZSSR označil za "silný štát".

kriminalita Kuciak vražda Špeciálna prokuratúra

Muž z identikitu k vražde Kuciaka údajne spáchal samovraždu

19.10.2018 07:25, aktualizované: 08:10

Ronalda R. zatklo elitné komando pri razii v Kolárove.

trump, osn

Trump hrozí, že s pomocou armády uzavrie hranicu s Mexikom

19.10.2018 07:07

Americký prezident sa obáva skupiny troch tisíc migrantov zo Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly, ktorá putuje na sever.

Seniori často konzumujú potraviny, ktoré sú po dátume spotreby.

Bratislavu čaká seniorský víkend

19.10.2018 07:00

V Zichyho paláci vyvrcholí tretí ročník súťaže Senior Friendly, určenej všetkým, ktorí pomáhajú zvyšovať kvalitu života starším ľuďom.