Založ si blog

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

 

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého.                                                                                V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal do kresla predsedu vlády. Tým sa začali Mečiarové politicko ekonomické exesi. Dokázal využiť svoje právomoci štátnika pre zvýhodnenie svojich priaznivcov na rôznych postoch v spoločnosti. Je pravda,že dokázal svojou primitívnou charizmou ovládať myslenie ľudí s menšími politickými znalosťami.Boli to predovšetkým starší ľudia ktorí v ňom videli chápavého  otca národa, ktorý jediný dokáže viesť Slovensko. Na tejto kvázi ľudovej vlne sa niesla jeho politická kultúra. Jeho stúpenci nevideli, alebo nechceli vidieť skutočné Mečiarove konanie. Odpúšťali mu aj jeho diletanske spôsoby realizácie malej ako aj veľkej privatizácie. Veď sa nazývali divokými privatizáciami. Tieto v rozhodujúcej miere oslabili slovenské hospodárstvo. Fabriky,firmy,nemovitosti,pozemky,prevádzky rôzneho druhu prešli do súkromných rúk jeho nohsledov. Boli to veľké rany do života Slovenska. To mu nemôžu slovenskí ľudia zabudnúť.        5. novembra pri 25 výročí tragickej smrti A.Dubčeka skutočného otca slovenského národa, chcem pripomenúť Mečiarove činy. Dubček stál Mečiarovi v ceste za mocou a kariérou. Neverím, že tragická smrť A.Dubčeka bola náhoda. 

V roku 1995, teda 3 roky po smrti A.Dubčeka sa konal únos syna prezidenta Kováča Mečiarovho politického nepriateľa, tiež náhoda? Následne v roku 1996 došlo k tragickej smrti Remiaša tiež náhoda? Veľa vedel o možnej vražde A. Dubčeka a únose Kováča ml. 

V tom istom roku sa podarilo Mečiarovi cez ministra vnútra zrušiť referendum o vstupe do NATO ako aj o priamej voľbe prezidenta a snažil sa zablokovať cestu Slovenska do EÚ.

Následne v roku 1997 Mečiar neúspešne absolvoval prezidentské voľby.

Pochopil, že už bolo dosť náhod v súvislosti s úmrtiami a preto v roku 1998 vyhlásil ako zastupujúci premier prezidenta amnestie pre všetkých učastníkov únosu. Zabudol vyhlásiť však amnestiu aj  pre ľudí možných vinníkov v smrti A. Dubčeka.

V rokoch 1999 a 2004 prehral boj o prezidenta v priamej voľbe s Schusterom a Gašparovičom.   

Tu končia Mečiarove politické lapsusy spojené zo stratou dôvery väčšiny slovenskej populácie a odišiel do „zasluženého „dôchodku. Preto musel zomrieť A. Dubček?                                                                                                         

Pán Iska . . . . . .

17.04.2018

Tento blog môže byť aj otvoreným listom pánovi Iskovi, alebo aj nie. Ak to doporučí administrátor s pripomienkami. V každom prípade ďakujem. Nebudem Vás oslovovať vážený,lebo si Vás nevážim, viac »

Anglicko sa správa ku všetkým krajinám ako ku svojim bývalým kolóniám

10.04.2018

Ústami hlásnej trúby madam Mayovej, predsedkyni Anglickej vlády, ktorá obvinila bez relevantných dôkazov Rusko za otrávenie anglických agentov, sa začali diať v Európe politicky neskutočné viac »

Sociálne siete a ich rôzny dosah na osobnosti a detí

01.04.2018

Som vo veku,kedy sa na sociálne siete a ich využívanie dívam trošku s rešpektom. Sám ich používam, nie však vo veľkom rozsahu. Môj pohľad je čiastočne ovplyvnený dobou kedy ešte sociálne viac »

KĽDR štart rakety

Moskva: Zastavenie jadrových testov KĽDR je šancou k zníženiu napätia

21.04.2018 14:50

Je tu šanca pre zníženie napätia, píše ruský politik Konstantin Kosačov na sociálnej sieti.

Barbara Bushová

Bývalú prvú dámu Barbaru Bushovú pochovajú v Houstone

21.04.2018 14:45

Sobotňajší obrad je len pre pozvaných.

TOMÁŠ: Reakcia na TB strany SaS

Novým ministrom vnútra nebudem, tvrdí Erik Tomáš

21.04.2018 14:03

„Nemám ambíciu byť ministrom vnútra a nebudem ani komentovať mená, o ktorých sa hovorí."

praha, Česko

V pražských električkách budú len plastové sedačky, čalúnené vyradia

21.04.2018 14:03

Plastové alebo drevené sedačky v niektorých električkách sú oproti čalúneným sedačkám lepšie na údržbu. Na rad možno príde aj metro.