Založ si blog

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

 

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého.                                                                                V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal do kresla predsedu vlády. Tým sa začali Mečiarové politicko ekonomické exesi. Dokázal využiť svoje právomoci štátnika pre zvýhodnenie svojich priaznivcov na rôznych postoch v spoločnosti. Je pravda,že dokázal svojou primitívnou charizmou ovládať myslenie ľudí s menšími politickými znalosťami.Boli to predovšetkým starší ľudia ktorí v ňom videli chápavého  otca národa, ktorý jediný dokáže viesť Slovensko. Na tejto kvázi ľudovej vlne sa niesla jeho politická kultúra. Jeho stúpenci nevideli, alebo nechceli vidieť skutočné Mečiarove konanie. Odpúšťali mu aj jeho diletanske spôsoby realizácie malej ako aj veľkej privatizácie. Veď sa nazývali divokými privatizáciami. Tieto v rozhodujúcej miere oslabili slovenské hospodárstvo. Fabriky,firmy,nemovitosti,pozemky,prevádzky rôzneho druhu prešli do súkromných rúk jeho nohsledov. Boli to veľké rany do života Slovenska. To mu nemôžu slovenskí ľudia zabudnúť.        5. novembra pri 25 výročí tragickej smrti A.Dubčeka skutočného otca slovenského národa, chcem pripomenúť Mečiarove činy. Dubček stál Mečiarovi v ceste za mocou a kariérou. Neverím, že tragická smrť A.Dubčeka bola náhoda. 

V roku 1995, teda 3 roky po smrti A.Dubčeka sa konal únos syna prezidenta Kováča Mečiarovho politického nepriateľa, tiež náhoda? Následne v roku 1996 došlo k tragickej smrti Remiaša tiež náhoda? Veľa vedel o možnej vražde A. Dubčeka a únose Kováča ml. 

V tom istom roku sa podarilo Mečiarovi cez ministra vnútra zrušiť referendum o vstupe do NATO ako aj o priamej voľbe prezidenta a snažil sa zablokovať cestu Slovenska do EÚ.

Následne v roku 1997 Mečiar neúspešne absolvoval prezidentské voľby.

Pochopil, že už bolo dosť náhod v súvislosti s úmrtiami a preto v roku 1998 vyhlásil ako zastupujúci premier prezidenta amnestie pre všetkých učastníkov únosu. Zabudol vyhlásiť však amnestiu aj  pre ľudí možných vinníkov v smrti A. Dubčeka.

V rokoch 1999 a 2004 prehral boj o prezidenta v priamej voľbe s Schusterom a Gašparovičom.   

Tu končia Mečiarove politické lapsusy spojené zo stratou dôvery väčšiny slovenskej populácie a odišiel do „zasluženého „dôchodku. Preto musel zomrieť A. Dubček?                                                                                                         

Fico je spokojný, Slovensko prekvitá, dôchodkov sa to netýka

12.12.2017

V každom vystúpení Fico nezabudne hneď na začiatku a potom aj v závere zdôrazniť:"Makroekonomické výsledky sú na veľmi dobrej úrovni. Paríme medzi najúspešnejšie štáty EÚ.Znižuje sa viac »

Nežná revolúcia v réžii KSČ

17.11.2017

Nežná revolúcia bola v réžii KSČ. Presnejšie povedané jednej časti rozpoltenej KSČ. V strane už dlhčí čas prebiehal obrodcujúci proces s potláčaním niektorých prvkov zastaralého vládnutia. viac »

Slovensko je krajinou etického suterénu

25.10.2017

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom. Slovensko sa snaží viac »

Miloš Zeman,  Jiří Drahoš

Zeman pred druhým kolom útočí 'migračnou kartou', Drahoš hovorí o slušnosti

22.01.2018 18:49

Obaja kandidáti na českého prezidenta vytiahli v pondelok pred druhým kolom volieb čerstvé reklamné spoty.

Brusel, belgicko, útok, vojak

V Belgicku znížili úroveň varovania pred útokmi, predstavujú "nepravdepodobnú" hrozbu

22.01.2018 18:33

Belgický premiér Charles Michel dal znížiť úroveň varovania pred teroristickými útokmi v krajine z tretieho na druhý stupeň.

Zita Táborská

Konkurz na šéfa nemocnice Rázsochy vyhrala Zita Táborská

22.01.2018 18:13

V druhom výberovom konaní na nového šéfa Nemocnice Rázsochy uspela Zita Táborská. Prihlásili sa štyria uchádzači, jeden odstúpil.

vernisáž, Jiří Načeradský, Ivan Melicherčík, Piešťany

Článok Pravdy o cenzúre umenia v Piešťanoch vyvolal v Česku mediálne cunami

22.01.2018 17:35

Obrovskú vlnu pobúrenia - doslova mediálne cunami - vyvolal v Českej republike Článok denníka Pravda: Cenzúra v Piešťanoch.