Založ si blog

Slovensko je krajinou etického suterénu

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom.                          Slovensko sa snaží nezaostávať za vyspelejšími krajinami EÚ v ekonomických,politických a kultúrnych úrovniach. Prečo práve sociálna oblasť sa vymyká zo zreteľa vlády a neporovnáva sa s úrovňou priemeru EÚ? Starostlivosť o generáciu zdravotne odkázaných seniorov,ktorým by mala byť vyjadrovaná vďačnosť za to, čo počas aktívneho života vytvorili a zanechali, je nedostatočná. Alebo iný pohľad. Na čo, veď svoje si urobili a nie je nikoho chybou, že si nedokázali našetriť na dôstojný záver svojho života. Je to poriadna hlúposť. Nie každý mal možnosti či už subjektívne, alebo objektívne na to aby to mohol dokázať. Je to asi neoficiálny názor vlády, keď nedokázali usmerniť ministra Richtera. No čo čakať od zazobaneho ministra, ktorý zápalisto hájil náš rozpočet. Chápem za tie peniaze ktoré z rozpočtu berie to asi ani inak nemôže byť. Keby sa tak vedel zainteresovať v prospech spomínaných seniorov to by bolo čo si. Výrok ministra Richtera o výške odmien opatrovateliek/ 700 Eu /z rozpočtu SR značne pobúril verejnosť. Richter si vôbec neuvedomuje, že aj on ako aj všetci vládni činitelia, poslanci /a tých je naozaj dosť a možno toľko ako opatrovateliek/sú platení z rozpočtu ako oni. Preto by nebolo od veci keby sa znížili ich platy o čiastku potrebnú na zaplatenie opatrovateliek. Keď sčítame platy vládnych činiteľov a poslancov na všetkých stupňoch dostaneme sumu, ktorá by neutrpela adekvátnym znížením. Ide o to chcieť a nie zápalisto obhajovať neetické dôvody. Hanbím sa za vás, pán minister. Mgr. Milan Galický                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                     

Slovensko v kapitalizme ako slon v porceláne

13.06.2018

Na margo zasadnutia slovenského parlamentu.Čo sa ešte dá pokaziť páni politici? Predvolebné mesiace sú v znamení neustálych sociálnych avšak nezaujímavých prílepkov ku platom,dôchodkom,ku viac »

„nebuďme vtáci uzimení“

03.06.2018

Je to prirovnanie slovenskej verejnosti jednoduchých ľudí,ktorí si na život zarábajú skutočnou prácou, duševnou, alebo telesnou. Je jasné, že nemám na mysli politikov, oligarchov a ich posluhovačov. viac »

Uživia súčasní juniori seba a budúcich seniorov?

27.05.2018

Nie je nič nové keď napíšem, že naša mládež sa nachádza v zaostalom stave z hľadiska pohybového a zdravotného vývoja. Neberiem do úvahy malý počet mladých športovcov, ktorí reprezentujú viac »

Gaza, izrael, hamas

Palestínski militanti varujú Izrael: Za každý útok príde raketová odveta

20.06.2018 22:37

Za každý izraelský útok v pásme Gazy príde raketová odveta. V spoločnom vyhlásení to v stredu uviedli palestínske militantné skupiny Hamas a Islamský džihád.

Trump

Trump zrušil odoberanie detí rodičom na hraniciach USA

20.06.2018 22:02

Americký prezident Donald Trump podpísal výkonné nariadenie, ktoré udrží rodiny migrantov pokope aj po prechode cez hranice USA s Mexikom.

Donald Trump

Moskva kritizuje Trumpove vesmírne ambície: Hrozia preteky v zbrojení

20.06.2018 21:49

Ruské ministerstvo zahraničných vecí varovalo, že plány Trumpove plány na zaistenie dominantného postavenia USA vo vesmíre, môžu podnietiť nové preteky v zbrojení.

polícia

V Košiciach zadržali medzinárodne hľadaného teroristu

20.06.2018 21:09

V Košiciach zadržali v utorok (19.6.) medzinárodne hľadaného teroristu ukrajinského pôvodu.