Založ si blog

Slovensko je krajinou etického suterénu

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom.                          Slovensko sa snaží nezaostávať za vyspelejšími krajinami EÚ v ekonomických,politických a kultúrnych úrovniach. Prečo práve sociálna oblasť sa vymyká zo zreteľa vlády a neporovnáva sa s úrovňou priemeru EÚ? Starostlivosť o generáciu zdravotne odkázaných seniorov,ktorým by mala byť vyjadrovaná vďačnosť za to, čo počas aktívneho života vytvorili a zanechali, je nedostatočná. Alebo iný pohľad. Na čo, veď svoje si urobili a nie je nikoho chybou, že si nedokázali našetriť na dôstojný záver svojho života. Je to poriadna hlúposť. Nie každý mal možnosti či už subjektívne, alebo objektívne na to aby to mohol dokázať. Je to asi neoficiálny názor vlády, keď nedokázali usmerniť ministra Richtera. No čo čakať od zazobaneho ministra, ktorý zápalisto hájil náš rozpočet. Chápem za tie peniaze ktoré z rozpočtu berie to asi ani inak nemôže byť. Keby sa tak vedel zainteresovať v prospech spomínaných seniorov to by bolo čo si. Výrok ministra Richtera o výške odmien opatrovateliek/ 700 Eu /z rozpočtu SR značne pobúril verejnosť. Richter si vôbec neuvedomuje, že aj on ako aj všetci vládni činitelia, poslanci /a tých je naozaj dosť a možno toľko ako opatrovateliek/sú platení z rozpočtu ako oni. Preto by nebolo od veci keby sa znížili ich platy o čiastku potrebnú na zaplatenie opatrovateliek. Keď sčítame platy vládnych činiteľov a poslancov na všetkých stupňoch dostaneme sumu, ktorá by neutrpela adekvátnym znížením. Ide o to chcieť a nie zápalisto obhajovať neetické dôvody. Hanbím sa za vás, pán minister. Mgr. Milan Galický                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                     

Reálna demokracia

15.09.2018

Na margo blížiacich sa komunálnych volieb. Voľte toho koho poznáte,možno sa Vám podarí dobre. Nezachránite svet, ale budete mať dobrý pocit. Ľudia, národy, štáty bojovali a bojujú o demokraciu. viac »

Dar pre lekárov

21.06.2018

Prečítal som si článok v PRAVDE zo dňa 20. júna a ostal som ohromený tvrdením že dar pre lekárovnie je úplatok. Tento bohorovný výraz z úst generálneho prokurátora znie jednostranne a je viac »

Slovensko v kapitalizme ako slon v porceláne

13.06.2018

Na margo zasadnutia slovenského parlamentu.Čo sa ešte dá pokaziť páni politici? Predvolebné mesiace sú v znamení neustálych sociálnych avšak nezaujímavých prílepkov ku platom,dôchodkom,ku viac »

dane, odvody, daňové priznanie, daňové, peniaze

Taliani chcú udržať deficit pod dvoma percentami

25.09.2018 12:30

Talianska vládna koalícia je ochotná dohodnúť sa na rozpočtovom deficite v budúcom roku pod 2 % hrubého domáceho produktu.

Kongo, kdr, ebola, injekcia, vakcína

Zdravotníci sa obávajú rapídneho zhoršenia epidémie eboly v Kongu

25.09.2018 12:14

Choroba sa prvýkrát vyskytla v zóne konfliktu, na východe Konga.

Nemocnica, Antolská, parkovanie

Petržalka súhlasí s prenájmom plôch na parkovanie pred nemocnicou

25.09.2018 12:00

Priestor bude mať 199 bezplatných verejných parkovacích miest.

Pavol Lančarič

Šéf Orangeu: Dáta v mobile nikdy nenahradia hlas

25.09.2018 12:00

Telekomunikačný trh sa mení.