Založ si blog

Slovensko je krajinou etického suterénu

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom.                          Slovensko sa snaží nezaostávať za vyspelejšími krajinami EÚ v ekonomických,politických a kultúrnych úrovniach. Prečo práve sociálna oblasť sa vymyká zo zreteľa vlády a neporovnáva sa s úrovňou priemeru EÚ? Starostlivosť o generáciu zdravotne odkázaných seniorov,ktorým by mala byť vyjadrovaná vďačnosť za to, čo počas aktívneho života vytvorili a zanechali, je nedostatočná. Alebo iný pohľad. Na čo, veď svoje si urobili a nie je nikoho chybou, že si nedokázali našetriť na dôstojný záver svojho života. Je to poriadna hlúposť. Nie každý mal možnosti či už subjektívne, alebo objektívne na to aby to mohol dokázať. Je to asi neoficiálny názor vlády, keď nedokázali usmerniť ministra Richtera. No čo čakať od zazobaneho ministra, ktorý zápalisto hájil náš rozpočet. Chápem za tie peniaze ktoré z rozpočtu berie to asi ani inak nemôže byť. Keby sa tak vedel zainteresovať v prospech spomínaných seniorov to by bolo čo si. Výrok ministra Richtera o výške odmien opatrovateliek/ 700 Eu /z rozpočtu SR značne pobúril verejnosť. Richter si vôbec neuvedomuje, že aj on ako aj všetci vládni činitelia, poslanci /a tých je naozaj dosť a možno toľko ako opatrovateliek/sú platení z rozpočtu ako oni. Preto by nebolo od veci keby sa znížili ich platy o čiastku potrebnú na zaplatenie opatrovateliek. Keď sčítame platy vládnych činiteľov a poslancov na všetkých stupňoch dostaneme sumu, ktorá by neutrpela adekvátnym znížením. Ide o to chcieť a nie zápalisto obhajovať neetické dôvody. Hanbím sa za vás, pán minister. Mgr. Milan Galický                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                     

Fico je spokojný, Slovensko prekvitá, dôchodkov sa to netýka

12.12.2017

V každom vystúpení Fico nezabudne hneď na začiatku a potom aj v závere zdôrazniť:"Makroekonomické výsledky sú na veľmi dobrej úrovni. Paríme medzi najúspešnejšie štáty EÚ.Znižuje sa viac »

Nežná revolúcia v réžii KSČ

17.11.2017

Nežná revolúcia bola v réžii KSČ. Presnejšie povedané jednej časti rozpoltenej KSČ. V strane už dlhčí čas prebiehal obrodcujúci proces s potláčaním niektorých prvkov zastaralého vládnutia. viac »

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

09.11.2017

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého. V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal viac »

G20-GERMANY/

Nechceme tu desiatky Saakašviliov, reagoval Putin na možnú kandidatúru Navaľného

14.12.2017 19:40

"Otočte stránku a dospejte už!" odkázal ruský prezident poľskej vláde. Na otázku opozičnej novinárky, ktorá v októbri prežila pokus o atentát, odmietol odpovedať.

chlapec

V Austrálii vyšla kniha s posolstvom sexuálne zneužívaných detí

14.12.2017 19:09

Mnohé z obetí o svojich skúsenostiach hovorili úplne prvýkrát, uviedla komisia.

Salzburg, advent, vianočné trhy,

Zákaz čertov na poslednú chvíľu

14.12.2017 18:02, aktualizované: 19:30

Z plánovanej zábavy sa stala kauza, nad ktorou niektorí ľudia len nechápavo krútia hlavou.

Miloš Klátik

Podporí evanjelická cirkev Istanbulský dohovor?

14.12.2017 17:59

Istanbulský dohovor, ktorého hlavným cieľom je ochrana žien pred násilím, sa dočkal zatiaľ jedinej oficiálnej podpory z náboženských radov.