Založ si blog

Slovensko je krajinou etického suterénu

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom.                          Slovensko sa snaží nezaostávať za vyspelejšími krajinami EÚ v ekonomických,politických a kultúrnych úrovniach. Prečo práve sociálna oblasť sa vymyká zo zreteľa vlády a neporovnáva sa s úrovňou priemeru EÚ? Starostlivosť o generáciu zdravotne odkázaných seniorov,ktorým by mala byť vyjadrovaná vďačnosť za to, čo počas aktívneho života vytvorili a zanechali, je nedostatočná. Alebo iný pohľad. Na čo, veď svoje si urobili a nie je nikoho chybou, že si nedokázali našetriť na dôstojný záver svojho života. Je to poriadna hlúposť. Nie každý mal možnosti či už subjektívne, alebo objektívne na to aby to mohol dokázať. Je to asi neoficiálny názor vlády, keď nedokázali usmerniť ministra Richtera. No čo čakať od zazobaneho ministra, ktorý zápalisto hájil náš rozpočet. Chápem za tie peniaze ktoré z rozpočtu berie to asi ani inak nemôže byť. Keby sa tak vedel zainteresovať v prospech spomínaných seniorov to by bolo čo si. Výrok ministra Richtera o výške odmien opatrovateliek/ 700 Eu /z rozpočtu SR značne pobúril verejnosť. Richter si vôbec neuvedomuje, že aj on ako aj všetci vládni činitelia, poslanci /a tých je naozaj dosť a možno toľko ako opatrovateliek/sú platení z rozpočtu ako oni. Preto by nebolo od veci keby sa znížili ich platy o čiastku potrebnú na zaplatenie opatrovateliek. Keď sčítame platy vládnych činiteľov a poslancov na všetkých stupňoch dostaneme sumu, ktorá by neutrpela adekvátnym znížením. Ide o to chcieť a nie zápalisto obhajovať neetické dôvody. Hanbím sa za vás, pán minister. Mgr. Milan Galický                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                     

Fico je spokojný, Slovensko prekvitá, dôchodkov sa to netýka

12.12.2017

V každom vystúpení Fico nezabudne hneď na začiatku a potom aj v závere zdôrazniť:"Makroekonomické výsledky sú na veľmi dobrej úrovni. Paríme medzi najúspešnejšie štáty EÚ.Znižuje sa viac »

Nežná revolúcia v réžii KSČ

17.11.2017

Nežná revolúcia bola v réžii KSČ. Presnejšie povedané jednej časti rozpoltenej KSČ. V strane už dlhčí čas prebiehal obrodcujúci proces s potláčaním niektorých prvkov zastaralého vládnutia. viac »

Alexander Dubček musel odísť, aby sa mohol Mečiar realizovať

09.11.2017

Trpká spomienka na Alexandra Dubčeka z pohľadu záporného vzťahu k V. Mečiarovi, ktorý zničil jeho idey o Slovensku a nakoniec aj jeho samého. V júni 1992 vyhralo HZDS voľby a Mečiar sa dostal viac »

Orava, ľad

V noci na štvrtok môže klesnúť teplota miestami na -17 stupňov Celzia

21.03.2018 17:15

Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahu 1. stupňa.

Berlín, noční vlci,

Ruskí motorkári Noční vlci začali cestu po Balkáne

21.03.2018 16:48

Noční vlci odštartovali cestu po "ruskom Balkáne" utorkovou návštevou srbského mesta Šid neďaleko chorvátskych hraníc.

Andrej Kiska

Prezident: Novú vládu vymenujem, aj keď s ňou nie som na 100 percent spokojný

21.03.2018 16:25, aktualizované: 16:43

Prezident Andrej Kiska oznámil, že vo štvrtok vymenuje vládu Petra Pellegriniho v zložení, v akom mu ju v stredu dezignovaný premiér predstavil.

Nemecko nová vláda parlament Merkelová

Merkelová hovorila v parlamente o zomknutí na národnej i európskej úrovni

21.03.2018 16:06

Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová vystúpila v stredu na pôde Spolkového snemu v Berlíne s vyhlásením vlády po prvý raz, odkedy ju zvolili do funkcie na štvrté volebné obdobie.