Založ si blog

Slovensko je krajinou etického suterénu

To akým spôsobom sa vláda a menovite minister sociálnych vecí a rodiny Richter pozerajú na zdravotne odkázaných seniorov sú pre európsku civilizáciu najnižším suterénom.                          Slovensko sa snaží nezaostávať za vyspelejšími krajinami EÚ v ekonomických,politických a kultúrnych úrovniach. Prečo práve sociálna oblasť sa vymyká zo zreteľa vlády a neporovnáva sa s úrovňou priemeru EÚ? Starostlivosť o generáciu zdravotne odkázaných seniorov,ktorým by mala byť vyjadrovaná vďačnosť za to, čo počas aktívneho života vytvorili a zanechali, je nedostatočná. Alebo iný pohľad. Na čo, veď svoje si urobili a nie je nikoho chybou, že si nedokázali našetriť na dôstojný záver svojho života. Je to poriadna hlúposť. Nie každý mal možnosti či už subjektívne, alebo objektívne na to aby to mohol dokázať. Je to asi neoficiálny názor vlády, keď nedokázali usmerniť ministra Richtera. No čo čakať od zazobaneho ministra, ktorý zápalisto hájil náš rozpočet. Chápem za tie peniaze ktoré z rozpočtu berie to asi ani inak nemôže byť. Keby sa tak vedel zainteresovať v prospech spomínaných seniorov to by bolo čo si. Výrok ministra Richtera o výške odmien opatrovateliek/ 700 Eu /z rozpočtu SR značne pobúril verejnosť. Richter si vôbec neuvedomuje, že aj on ako aj všetci vládni činitelia, poslanci /a tých je naozaj dosť a možno toľko ako opatrovateliek/sú platení z rozpočtu ako oni. Preto by nebolo od veci keby sa znížili ich platy o čiastku potrebnú na zaplatenie opatrovateliek. Keď sčítame platy vládnych činiteľov a poslancov na všetkých stupňoch dostaneme sumu, ktorá by neutrpela adekvátnym znížením. Ide o to chcieť a nie zápalisto obhajovať neetické dôvody. Hanbím sa za vás, pán minister. Mgr. Milan Galický                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                     

Už je potrebný dôsledný zákon o vzdelaní

22.11.2018

Rigorózne, alebo diplomové práce, preukážu o autorovi do akej miery získal vzdelanie štúdiom na príslušnej fakulte. Tým, že získa príslušný titul neznamená, že má aj automaticky výhodnú viac »

Funkcia prezidenta pre politikov neznamená veľa

20.11.2018

Medzinárodný pakt globálneho riešenia migrácie vypracovaný skupinou OSN vedenou Miroslavom Lajčákom, je pre Fica neakceptovateľný.Chce ho použiť ako dôvod postaviť sa do bývalej pozície viac »

Strany dostali na frak

18.11.2018

Je to tak, strany dostali na frak bez ohľadu na príslušnosť k pravici, alebo k ľavici. Napriek tomu tvrdia, že vyhrali, alebo zlepšili svoj kredit vo verejnosti. Sú to len štatistické výbery viac »

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

Peter Pellegrini

Výber stíhačiek F16 bol podľa Pellegriniho transparentný

15.12.2018 20:35

Premiér to povedal v diskusnej relácii a vyjadril sa aj k výberu prezidentského kandidáta strany Smer.